Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
05/10/2018 - 15:00

Gimnazjum w Tyliczu z najlepszymi wynikami nauczania!

Ze sprawozdania przedstawionego przez burmistrza Dariusza Reśko podczas ostatniej sesji rady miasta wynika, że uczniowie Gimnazjum w Tyliczu osiągnęli imponujące rezultaty, jeśli chodzi o egzaminy kończące ich edukację na tym poziomie nauki. Włodarz pogratulował dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz uczniom tak świetnych wyników.

Wczoraj (4 października) odbyła się ostatnia przed wyborami samorządowymi zwyczajna sesja Rady Miejskiej Krynicy-Zdroju, podczas której burmistrz Dariusz Reśko przedstawił m.in.: sprawozdanie dotyczące placówek oświatowych podlegających pod Gminę. Gimnazjum w Tyliczu osiągnęło najlepsze wyniki jeśli chodzi o egzaminy kończące edukację na tym etapie nauki.

W poszczególnych przedmiotach uczniowie udzielili:  j polski - ponad 82. proc. prawidłowych odpowiedzi (województwo -71. proc, powiat 69 proc).  Wyniki egzaminu z przedmiotów przyrodniczych to ponad 60 proc. (woj. 58 proc, powiat 54 proc), historia i społeczeństwo 71 proc. ( woj. 62 proc, powiat 59 proc), j. angielski podstawowy 72 proc. (woj. 69 proc, powiat 59 proc.), j. angielski rozszerzony ponad 62 proc. (woj. 52.1 proc, powiat 42. 2 proc.) oraz matematyka 66 proc.( woj. 55 proc.  powiat 51 proc.).

Dyrektorem Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej jest mgr Dorota Kuszenin.

Obowiązkiem szkolnym na terenie Miasta i Gminy Krynica-Zdrój objętych jest 1033 uczniów szkół podstawowych i 291 gimnazjów.  W sumie zatrudnionych jest 154 pełnozatrudnionych nauczycieli, a niepełnozatrudnionych 31, w tym w przedszkolach 22,  szkołach podstawowych 101 i gimnazjach 62.

Na terenie gminy Krynica znajdują się 4 przedszkola prowadzone przez Gminę,  w tym dwa na terenie miasta: numer 1 (63 dzieci, 3 oddziały)  i numer 2 (157 dzieci, 7 oddziałów), a także w Tyliczu (41 dzieci, 2 oddziały) i Bereście (3 oddziały).  W sumie na terenie gminy do przedszkoli tych uczęszcza 330 dzieci.

W programie ostatniej sesji znalazło się też przyznanie Złotego Herbu Krynicy-Zdroju z okazji 90. lat Krynickiego Towarzystwa Hokejowego. To najwyższe odznaczenie, jakim władze uzdrowiska wyróżniają najznakomitszych Obywateli Miasta, otrzymało ostatnio dziesięć osób, mających związek z hokejem.  Podczas sesji do tego grona dołączyli: Liliana Kiklica i Krzysztof Machnik, którzy nie mogli uczestniczyć w oficjalnych uroczystościach w Pijalni Głównej. 

(MKA) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)