Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
25/10/2018 - 10:15

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (26-28 października)

Bieg Niepodległości 1918 m, odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego, finał V konkursu muzycznego „Gramy na tak!”, a może koncert galowy na zakończenie 5. studium kapelmistrzowskiego? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

SOBOTA

Daj się zabić kochanie

Młoda dziewczyna Angelika wychodzi za mąż za bogatego Adriana, lecz serce kobiety tak naprawdę należy do młodego mężczyzny Bruna. Kochanek nie jest zadowolony z tego obrotu sprawy i proponuje pozbyć się starszego konkurenta. Po drodze wydarzy się wiele nie spodziewanych zwrotów akcji , a rywale nawet się nie zorientują kiedy połączy ich przyjaźń… “DAJ SIĘ ZABIĆ, KOCHANIE” – komedio – farsa w 2 aktach, autor: Aldo de Benedetti. Teatr Nowy zaprasza w sobotę 27 października o godzinie 18.00 do Auli PWSZ – Al. Wolności 40.

Namaluj z nami Polskę

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, zaprasza w najbliższą sobotę 27 października o godzinie 10.00, wszystkie dzieci w wieku 6 do 12 lat wraz z rodzicami, do wspólnego malowania z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Stańmy się artystami i namalujmy mapę naszego kraju..
Gwarantowana dobra zabawa! Farby i pędzle już czekają w MOK-u więc przybywajcie licznie.

Koncert galowy na zakończenie 5. STUDIUM KAPELMISTRZOWSKIEGO

Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza 27 października o godz. 16.00 na wyjątkowe wydarzenie muzyczne z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, którą obok mjr. SG Leszka Mieczkowskiego dyrygować będą absolwenci 5. Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych. Koncert odbędzie się w  sali im. Lucjana Lipińskiego. Wstęp wolny.

Świniarsko: Finał V Konkursu Muzycznego „Gramy na tak!”

Dyrekcja Szkoły w Świniarsku zaprasza na koncert finałowy Konkursu Muzycznego „Gramy na tak!” oraz występ Zespołu Feel. Koncert odbędzie się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Świniarsku w dniu 27 października 2018 r., o godzinie 18.00.

Krynica – Zdrój: 225 lat Uzdrowiska Krynica – Zdrój

Burmistrz Krynicy – Zdroju oraz Prezes Uzdrowiska Krynica – Żegiestów S.A zapraszają na uroczystości z okazji 225 lat Uzdrowiska Krynica – Zdrój, które odbędą się w nadchodząca sobotę 27 października. 

Stary Sącz: Adzie Sari

Centrum  Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu zaprasza na koncert poświęcony Adzie Sari w 50 rocznicę śmierci artystki. Koncert w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Stary Sącz odbędzie się w sobotę 27 października o godzinie 19.00 w starosądeckim CKiS ul. Batorego 23.

Sienna: Noc Jazzowa

Heron Live Hotel zaprasza na koncert Jan Kavka Trio, Funky Flow oraz Bałata Niedzielin Duo. Koncert odbędzie się w sobotę 27 października o godzinie 19.00.

NIEDZIELA

Bieg Niepodległości 1918 m

Już w najbliższą niedzielę 28 października w Nowym Sączu odbędzie się bieg Niepodległości. Przygotowujemy trasę o symbolicznej długości 1918 m. Uczestnicy ruszą o godz. 14:30 z Alei Wolności i pobiegną ulicami Nowego Sącza. Na pokonanie dystansu będzie maksymalnie 30 minut. Na start zapraszamy dzieci i młodzież (kategorie wiekowe 8-11 i 12-17 lat) oraz dorosłych (kat. open od 18 lat). Zapewniamy elektroniczny pomiar czasu i nagrody - puchary i upominki rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają medale pamiątkowe.

Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego

Ku pamięci historycznych wydarzeń z Sądecczyzny i samego Marszałka, 28 października na działce przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu zostanie odsłonięty pomnik Józefa Piłsudskiego na Kasztance projektu artysty Stanisława Szwechowicza. Wizerunek Naczelnego Wodza znajdzie się też na medalach Sądeckiego Biegu Niepodległości, który będzie sportowym akcentem uroczystości i samych nowosądeckich obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę.

Muszyna: Spotkanie z Grami

Stowarzyszenie Sportowo Historyczne DRAGON w Muszynie zaprasza do Dworu Starostów na prezentację wybranych tytułów gier planszowych i towarzyskich oraz rozgrywki. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 28 października w godz. 12.00 – 17.00. Wstęp wolny. Dwór Starostów w Muszynie, ul. Kity 17

ŚRODA

Dziady. Noc druga

To będzie wielkie wydarzenie artystyczne! W ramach projektu Teatr Polska  w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu 31 października br. obejrzymy spektakl DZIADY. NOC DRUGA Teatru Wierszalin z Supraśla.  Bilety już w sprzedaży.

A może do kina? Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (26 października - 1 listopada)

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu