Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
28/05/2020 - 11:50

Dzieciństwa nie da się wyrwać z serca. Książka A. Kroha dla tych, co wyjechali

(..) Książka pomyślana jest dla wszystkich Sądeczan i sądeczan. Bo według słownika ortograficznego Sądeczanin to mieszkaniec Sądecczyzny, zaś sądeczanin – mieszkaniec Nowego lub Starego Sącza. Jednych od drugich rzecz jasna oddzielić się nie da. W dodatku czcigodni naukowcy, jak to bywa, pominęli trzeci rodzaj Sądeczan, kto wie czy nie najliczniejszy – ludzi wywodzących się z Sądecczyzny albo w inny sposób emocjonalnie bądź zawodowo związanych z regionem, lecz rozrzuconych po świecie...

(...). W naszym bloku jest czterdzieści kilka mieszkań. W latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych kręciło się tu mnóstwo dzieci. Dorosły, powyjeżdżały, a my rodzice i dziadkowie, rozmawiając w windzie, przerzucamy się informacjami: Kraków, Warszawa, Francja, Szwecja, Włochy, Niemcy, Londyn, Australia... Lecz dzieciństwa nie da się wyrwać z serca. Może wiec ta książka ich ucieszy, zainteresuje i wzruszy, gdziekolwiek się znaleźli. A może będzie pomocna, gdy ich dzieci czy wnuki zaczną kiedyś wypytywać o rodzinne strony starych.

Proponujemy ją także obecnym uczniom szkół podstawowych i średnich. Krajoznawcom, pracownikom administracji, publicystom, sąsiadom z okolicznych regionów i ze Słowacji. Wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się o Sądecczyźnie rzeczy ciekawych i ważnych. (…) Wprowadzenie, str. 7

  • Możliwość osobistego nabycia w Fundacji Sądeckiej, ul. Barbackiego 57, koszt 60 złotych. Wpłaty przeznaczone są na Fundusz Stypendialny im.
  • Braci Potoczków.
  • Książkę wysyłamy również kurierem, na terenie Polski - koszt wraz z wysyłką 75 zł.
  • Numer konta: 73 1020 1097 0000 7002 0209 9018 z dopiskiem „ Darowizna na Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków – Książka”.
  • Prosimy o podanie danych kontaktowych do wysyłki książki.

Książkę można również nabyć w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 5 w Księgarni ALFABET.

Informacje: 18 475-16-20 lub [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)