Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
13/06/2018 - 17:05

Biskup mianował nowych proboszczów. Zmiany w sądeckich parafiach [ZDJĘCIA]

Biskup Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy w tym roku przechodzą na emeryturę. Ordynariusz diecezji tarnowskiej podziękował duchownym za wierną posługę i wręczył nominacje nowym księżom proboszczom. Zmiany dotyczą dziewiętnastu parafii diecezji tarnowskiej.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy w tym roku przechodzą na emeryturę. Podziękował im za wieloletnią wierną posługę. W spotkaniu wzięli udział również księża, których biskup mianował nowymi proboszczami. Zmiany nastąpią aż w dziewiętnastu parafiach diecezji tarnowskiej.

Zobacz też Młodzi księża poznali pierwsze parafie. Zobacz, kto i gdzie będzie posługiwał

Z radiem RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz pożegna się ks. Jacek Miszczak, który został mianowany proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Łącku. Z kolei dotychczasowy proboszcz ks. Janusz Paciorek obejmie parafię Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

Wielkie zmiany czekają również wiernych z parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Odchodzącego na emeryturę ks. Kazimierza Markowicza zastąpi ks. Czesław Paszyński. Ks. Mikołaj Piec, który do tej pory był proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu obejmie parafię Narodzenia NMP w Borzęcinie. Na emeryturę przechodzi również proboszcz parafii w Tarnowie – Krzyżu ks. Zdzisław Puścizna. Zastąpi go ks. Jacek Olszak.

- Pracowałem w tej parafii przez 26 lat. Mianowany byłem przez biskupa Józefa Życińskiego. Wiele udało się zrobić m.in. wyremontować kościół, dom katechetyczny, plebanię, cmentarz.  Mam nadzieję, że następca poprowadzi dalej pracę, a przede wszystkim duchowy rozwój  parafii – mówi ks. Zdzisław Puścizna.

Nowego proboszcza będzie miała także parafia w Łosiu. Duszpasterzem tamtejszej wspólnoty został mianowany ks. Jan Adamczyk. W tym roku na emeryturę przechodzi również proboszcz Żabna ks. Antoni Mikrut. Zastąpi go ks. Jerzy Kawik. Mury Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie opuści ks. Leszek Rojowski, który do tej pory pełnił funkcję prorektora seminarium. Kapłan został proboszczem w parafii św. Pawła w Bochni.

Nowi proboszczowie obejmą parafie w sierpniu. Za kilka dni biskup Andrzej Jeż spotka się z księżmi wikariuszami, którym wręczy nominacje na nowe parafie.

RG [email protected] Fot.  i Film: ks. Marian Kostrzewa - Portal Diecezji Tarnowskiej

Biskup mianował nowych proboszczów. Zmiany w sądeckich parafiach
Biskup Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy w tym roku przechodzą na emeryturę. Ordynariusz diecezji tarnowskiej podziękował duchownym za wierną posługę i wręczył nominacje nowym księżom proboszczom. Zmiany dotyczą dziewiętnastu parafii diecezji tarnowskiej. (Fot. Diecezja Tarnowska)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)