Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
21/10/2023 - 18:55

32 rok akademicki uroczyście rozpoczęty! Mnóstwo gości w WSB-NLU [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Już po raz 32 rok akademicki na Wyższej Szkole Biznesu-National Louis University został uroczyście zainaugurowany. Aula, w której wydarzenie się odbywało wypełniła się niemal po brzegi. Gości specjalnych nie brakowało.

Inauguracja roku akademickiego w WSB-NLU

Inauguracja roku akademickiego to zawsze wydarzenie szczególne, które gromadzi wielu gości. Nie tak dawno odbywała się na Akademii Nauk Stosowanych. W sobotę rok rozpoczynała z kolei Wyższa Szkoła Biznesu-National Louis University.

W uroczystości wzięli udział m.in. posłowie, komendanci policji i straży pożarnej, naczelnik Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta, samorządowcy, przedsiębiorcy czy ludzie kultury i sportu związani z naszym regionem. Nie zabrakło oczywiście również studentów, absolwentów i władz uczelni na czele z rektorem WSB-NLU - dr Dariuszem Woźniakiem i prezydentem uczelni - dr Krzysztofem Pawłowskim. Sala była wypełniona niemal po brzegi. Obecny był również Młodzieżowy Chór Scherzo pod batutą dr. Andrzeja Citaka.

Wykład inauguracyjny, wyróżnienia i graduacja absolwentów w WSB-NLU

- Misją naszej uczelni jest tworzenie innowacyjnej i opartej na uniwersalnych zasadach praktykującej organizacji akademickiej. Obok działalności czysto edukacyjnej i naukowej, prowadzimy też działalność aplikacyjną, konferencyjną, wydawniczą, doradczą. Organizacja, którą chcemy być, powinna nie tylko sprostać wyzwaniom, jakie mamy wokół siebie, ale też staramy się wyznaczać standardy przyszłości -  mówił dr Dariusz Woźniak.

- Wyższa Szkoła Biznesu została powołana do edukacji. Prowadzimy cztery główne kierunki: zarządzanie, informatykę, psychologię i prawo. Studenci studiują zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie, a kształcenie odbywa się w czterech językach. Dotyczy to również ponad 60 kierunków studiów podyplomowych. Oprócz głównego kampusu w Nowym Sączu działamy także w Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu, Raciborzu, Radiomiu, Katowicach, Rzeszowie i Dunajskiej Stredzie pod Bratysławą - dodawał rektor.

Podczas uroczystości odznaczeni zostali pracownicy. Wykład inauguracyjny wygłosił gość specjalny - prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro. Odbyła się również graduacja absolwentów. Tym samym 32 rok akademicki został na WSB-NLU oficjalnie otwarty. ([email protected], wideo: Mateusz Pogwizd, fot.: Mateusz Pogwizd)

Inauguracja roku akademickiego na WSB-NLU
Już po raz 32 rok akademicki na Wyższej Szkole Biznesu-National Louis University został uroczyście zainaugurowany. Aula, w której wydarzenie się odbywało wypełniła się niemal po brzegi. Gości specjalnych nie brakowało.


Dziękujemy za przesłanie błędu