Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
17/05/2016 - 09:25

„Łemkowie wczoraj i dziś” w Nowym Sączu

W ramach programu historycznego „Sądecki sztetl” rozpoczynamy nowy cykl imprez poświęconych sądeckim Łemkom. W niedzielę 22 maja, o g. 18.00 zapraszamy do kościoła ewangelickiego na pierwsze wydarzenie.

Łemkowie, przed wojną stanowili kilkanaście procent mieszkańców naszego powiatu. Do dziś stykamy się ich dziedzictwem – m.in.  cerkwiami, cmentarzami i przydrożnymi kapliczkami. Dziedzictwo Łemków wrosło w naszą małą Ojczyznę, dlatego zdecydowaliśmy się przybliżyć Państwu najważniejsze aspekty związane z tą mniejszością etniczną.

Spotkamy się w kościele ewangelickim w niedzielę, 22 maja o g. 18.00. O historii Łemków opowie Barbara Bałuc z PTTK Nowy Sącz. O Łemkach we współczesnych czasach będą dyskutować: Julia Doszna (łemkowska pieśniarka), Piotr Droździk (fotograf), Hania Furman i Łukasz Połomski.

Wydarzenie uświetni występ zespołu Zoriuszka. Artyści inspirują się muzyką łemkowską. Szczegóły wydarzenia można śledzić na Facebooku.
Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu, przy współudziale Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, Fundacji Nomina Rosae. Wydarzenie jest realizowane dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego.
OrganizatorzyDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”