Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
07/01/2021 - 13:30

Sinfonia Carpathia znów zachwyciła. Nagrała z Ewą Novel niezwykły utwór

W Sylwestra odbyła się premiera teledysku do znanego, świątecznego utworu pod tytułem „Mario, czy już wiesz?”. Utwór został wykonany przez nowosądecką wokalistkę Ewę Novel oraz orkiestrę Sinfonia Carpathia pod batutą Wojciecha Zwierniaka.

- Sytuacja związana z pandemią uniemożliwia nam normalne jak dotychczas koncertowanie, które tak bardzo kochamy. Pomyślałyśmy z Ewą Borcz, że wspaniale byłoby stworzyć świąteczne utwory jako niespodziankę dla naszych odbiorców. Zaangażowałyśmy dwóch nowosądeckich wokalistów: Tomka Jarosza, który wspaniale zaśpiewał „Paśli pasterze woły”, a premiera teledysku odbyła się w Wigilię oraz Ewę Novel, która przejmująco zaśpiewała „Mario, czy już wiesz”. Oba utwory zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte i mają pozytywny wydźwięk - wyjaśnia Agata Życzyńska, która wspólnie z Ewą Borcz były odpowiedzialne za scenariusz klipu.

- Cieszymy się, że praca w którą wszyscy włożyliśmy bardzo dużo czasu i serca jest doceniana. Dzięki temu mamy energię do dalszego działania - dodaje Ewa Borcz.

Za produkcję teledysku był odpowiedzialny Dariusz Solecki. Nagranie audio wykonał Maksymilian Zięba oraz Karol Bednarek. W teledysku można zobaczyć znajome miejsca, takie jak Dwór w Brzeznej oraz Villę Jagiellońską.

- Jestem szczęśliwa, że mogłam być częścią tego fantastycznego projektu. W Nowym Sączu jest naprawdę dużo utalentowanych i ambitnych osób czego doskonałym przykładem jest Sinfonia Carpathia. Jako sądeczanie powinniśmy być dumni, że mamy tak wspaniałą orkiestrę - mówi Ewa Novel.

Sinfonia Carpathia to orkiestra, w której skład wchodzą absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, pochodzący z Sądecczyzny. Jej założycielem jest Bartosz Życzyński. Orkiestra działa z ramienia Stowarzyszenia Artystycznego „Carpathian”, którego celem jest propagowanie muzyki i młodego pokolenia twórców oraz wykonawców na terenie regionu oraz poza jego granicami. Misją artystów jest tworzenie ambitnej i profesjonalnej formacji. (RG)Dziękujemy za przesłanie błędu