Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Zofia Mirek

Artystka jak z okładki

Od 15 lat rozwija swoje umiejętności twórcze w sztuce jaką uprawia, czyli malarstwo na szkle. Podkreśla jednak, że nie jest to jedyna jej pasja i potrafi znaleźć czas na plastykę obrzędową czy hafciarstwo. Za swój wkład w propagowanie kultury i historii regionu została wyróżniona Nagrodą Ministra Kultury.

Zofia Mirek posiada zbiór swoich dzieł w instytucjach w całej Polsce. Przez kilka lat należała to Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu, gdzie była zastępcą prezesa. Funkcję tę sprawowała społecznie przez dwa lata. Artystka wielokrotnie współdziałała z takimi instytucjami jak Publiczna Biblioteka w Nowym Sączu, Civitas Christiana, czy Miasteczko Galicyjskie.

Tworzy obrazy sakralne na szkle i różnych materiałach, jest czynną działaczką w kiermaszach, festynach oraz wystawach. Jej pracę widnieją w Muzeum w Krakowie, Warszawie, a ponad to stanowią ilustrację do dwóch książek.

Pani Zofia jest osoba bardzo aktywną, inicjatorką różnych działań twórczych. Podejmuje przedsięwzięcia lokalne, charytatywne i społeczne. Oprócz malarstwa tworzy także plastykę obrzędową – pisanki malowane, palmy, kwiaty z bibuły oraz hafty pełne.