Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 27 kwietnia. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
31/01/2023 - 17:30

Завдяки біженцям з України економіка Польщі обігнала китайську

Ціна того, наскільки українська міграція впливає на польську економіку, ускладнюється подіями, викликаними війною, і масштабами конфлікту, який все ще триває. Однак такий великий наплив людей має значний вплив на польську економіку. Прогнози навіть кажуть, що ВВП вищий на 4,8 відсотка. завдяки мігрантам та їхній праці.

Вперше за понад 40 років польська економіка офіційно зросла за повний календарний рік швидше, ніж економіка Китаю. 

Згідно з останніми даними Головного статистичного управління, оприлюдненими 30 січня, зростання ВВП у 2022 році склало 4,9 відсотка. Економісти зазначають, що тогорічний результат стрімкого зросту польської економіки значною мірою є результатом напливу біженців з охопленої війною України.

Це сприяло збільшенню споживання, особливо товарів першої необхідності.

Мацей Кальвасінський, аналітик порталу Bankier.pl, зазначає, що, згідно з офіційними даними, вперше за понад 40 років ВВП Польщі за рік зріс більше, ніж ВВП Китаю. Економісти ING Bank Śląski спрогнозували, що ВВП Польщі у прогнозі на 2023 рік "покращиться завдяки зниженню цін на газ, як в Польщі, так і Європи". Це підтримує прогноз ВВП на 2023 рік, який становить 1% у річному вимірі та перевищує консенсус.

Читайте також: Скільки для українців коштує місяць життя у Польщі: основні витрати і ціни

Натомість Польський економічний інститут прогнозує, що 2023 може принести значно слабші результати, а зростання ВВП впаде нижче 0,5 відсотків, натомість додають, що в найближчі два квартали, тобто до кінця вересня, зростання ВВП має становити близько 1 відсотка. Дані Центрального статистичного управління (GUS) показують, що зростання ВВП Польщі сталося в основному завдяки збільшенню споживчих витрат, особливо серед товарів першої необхідності, та зазначають що це результат напливу мігрантів з України.

[email protected],  фото. Freepik







Dziękujemy za przesłanie błędu