Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
27/05/2022 - 14:55

Як уберегтися українцям від шахраїв, знімаючи житло в Польщі?

Польща – розвинена європейська країна, де дотримуються законів та правових норми. Однак шахрайство на житловому ринку тут теж може зустрічатися не рідше, ніж в інших країнах Європи. Тому українцям, які через війну приїхали потрібно з особливою увагою підійти до вибору орендованого житла та заздалегідь вивчити найбільш поширені схеми обману, щоб не попастися на гачок шахраїв.

Війна змусила мільйони українців кинути свої оселі та десь шукати прихистку. Цим і користуються шахраї. Вони публікують оголошення про здачу житла в оренду закордоном, зокрема у Польщі та просять зацікавлених вислати передоплату на картку. Аферисти пояснюють необхідність передплати великим попитом, а внесена заздалегідь сума, мовляв, стане такою собі гарантією для обох сторін. Чим усе закінчується, думаємо, пояснювати не потрібно.

Щоб уникнути подальших проблем: не переказуйте гроші наперед. Будь-які розрахунки з орендодавцем мають відбуватися лише після того, як ви переконаєтесь, що квартира, по-перше, дійсно існує, по-друге, готова до заселення.

Ідеальний варіант — укласти письмову угоду про оренду. Якщо ж це неможливо, то: у разі готівкового розрахунку попросіть орендодавця написати розписку, що взяв у вас гроші. Під час переказу коштів з картки на картку зазначте призначення платежу: наприклад, «Оренда», або «Сплата за проживання за період...».

У разі виникнення якихось спірних питань, такі документи стануть вам у пригоді. Як мінімум, ви зможете довести, що сплатили певній особі визначену суму.

Правила вибору посередників для знімання житла

Незнання польської мови істотно ускладнює не тільки працевлаштування, але й пошук місця, де можна зупинитися. Якщо в Польщі у вас немає родичів або знайомих, які допоможуть знайти житлову площу, звертайтеся до посередників.

Більшість фірм, які надають посередницькі послуги, сумлінно виконують свою роботу. Але серед них іноді трапляються аферисти. Щоб уникнути неприємностей, не вносіть оплату заздалегідь, навіть, якщо договір вже складений. По-перше, без знання мови ви не зможете прочитати документ, щоб переконатися в правильності його складання. По-друге, при виникненні проблем вам важко буде домогтися справедливості в незнайомій країні.

Працювати з посередниками, які вільно володіють російською або українською мовою, набагато простіше, проте серед них теж можуть виявитися аферисти. Вибирайте фірми, які мають готовий прейскурант на свої послуги та відразу ж повідомлять вам вартість роботи, а також не беруть передоплату.

Вивчення оголошень про оренду

На польському житловому ринку, так само як і на українському, є квартири в оренду  в трьох цінових категорій – низької, середньої та високої. Звичайно, житлоплоща за низькою ціною найбільш приваблює орендарів.

Однак тут є один нюанс – такі оголошення часто неактуальні. Дешеві квартири вже або здані, або їх взагалі не існує. Шахраї люблять виставляти такі оголошення, щоб залучати довірливих клієнтів. Тому потрібно відразу орієнтуватися на житлоплощу середньої цінової категорії.

Які шахрайські схеми зустрічаються при підселенні мешканців?

Зняти квартиру цілком можуть дозволити собі далеко не всі приїжджі громадяни. Більшість людей намагаються орендувати кімнату або спальне місце. Цей варіант обходиться набагато дешевше, тому користується великою популярністю. Однак тут відкривається широкий простір для шахрайства.

Найбільш часто зустрічаються та інші шахрайські схеми:

Перездача кімнат людиною, яка не є власником нерухомості. Деякі аферисти орендують квартиру цілком, а потім перездають кімнати інших людям. Якщо господар дізнається про це, він може просто виселити мешканців без повернення грошей, заплачених за проживання.

Створення нестерпних умов, які змушують мешканця з’їхати. Шахраї починають всіляко заважати орендарю – влаштовувати нічні вечірки з гучною музикою, псувати його речі, погрожувати, залякувати. Людина залишає будинок, а гроші їй ніхто не повертає. Шахраї здають кімнату повторно та повторюють ту ж схему з новим мешканцем.

Приховування вартості комунальних послуг. Коли орендар укладає договір, орендодавець навмисно не повідомляє йому реальну вартість комунальних послуг, називаючи більш низькі розцінки. Згодом мешканець з’ясовує, що платити доведеться набагато більше.

Читайте також: В Польщі відкриють дитячі клуби для біженців з України

Присвоєння застави, яку орендар залишає при заселенні. В’їжджаючи, постоялець залишає орендодавцю заставу, яку той повертає йому назад при виїзді, якщо майно в порядку. Недобросовісні власники квартир відмовляються віддавати заставу з надуманих причин. Щоб уникнути цього, рекомендується при заселенні зробити опис майна.

Щоб уникнути проблем з орендою квартири, потрібно добре вивчити польську мову, розглянути кілька варіантів, поговорити з господарями та з’ясувати усі питання. 







Dziękujemy za przesłanie błędu