Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 3 lipca. Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
05/05/2022 - 20:40

Як продовжити закордонний паспорт українцям, які евакуювалися до Польщі

Мільйони українців, рятуючись від війни, перетинають кордон України, залишають рідні міста та виїжджають в інші країни. Багато хто виїхав маючи при собі закордонний паспорт. У зв'язку з цим виникають багато запитань, що робити із закордонними паспортами, термін дії яких закінчився, чи можна його продовжити і як це зробити.

Документи, що засвідчують особу, для українців закордоном видаються дипломатичними установами України (посольствами і консульствами). Закордонні паспорти виготовляються лише в Україні. Відповідно, наразі виготовлення паспортів та доставка вже виготовлених паспортів призупинені.

Ще наприкінці 2018 року  Міграційна Служба України запустила онлайн-сервіс реєстрації на отримання біометричного паспорту, скористатися яким могла будь-яка особа, яка перебуває за кордоном, наприклад, у Польщі. Проте з початку введення воєнного стану її сервіси тимчасово призупинили свою роботу. 

Коли ж закордонний паспорт є, але термін його дії завершився, то цей документ можна продовжити у консульстві. Послуга є безкоштовною та надається в день звернення.

За відповідним рішенням, яке прийняв уряд, як вимушений крок у зв'язку зі збройною агресією Росії: строк дії паспортів громадян України для виїзду за кордон може продовжуватись на 5 років. Зазначимо, що мова йде про постанову КМУ № 170 від 28 лютого 2022 року. Вона набрало чинності з 1 березня 2022 р. та діє протягом одного року з дня припинення або скасування воєнного стану

Якщо у вас є закордонний паспорт старого зразку, на сайтах посольства є інформація про процедури продовження строку його дії (актуально, якщо термін документа спливає через 3 й менше місяці), або продовження строку дії паспорта дитини до 12 років, чи внесення даних дітей до 16 років в паспорт одного з батьків. Щоб податися на це, треба зареєструватися в електронній черзі. Документ передбачає також, що до паспортів батьків або законних представників вклеюватимуть фотокартки дітей із зазначенням їх персональних даних.

Дорослим та дітям з власним паспортом потрібно мати заяву та старий закордонний паспорт громадянина України з копією, а для подовження реєстрації дитини у паспорті батьків, окрім цього, підготуйте ще її свідоцтво про народження (легалізоване або видане в Польщі, з перекладом українською, засвідчене нотаріально) та дві фотокартки 3,5х4,5. А загалом, поки цей паспорт не добіг свого терміну, можете перебувати на території Польщі строком, дозволеним нею.

Для продовження терміну дії закордонного паспорта дорослої особи заявник подає на прийомі такі документи:

— заяву (її можна заповнити у консульстві);

— оригінал закордонного паспорта;

— копію його першої сторінки.

Для цього необхідно  принести такі документи:

— заяву (заповнюється у консульстві);

— оригінал закордонного паспорта;

— копію першої сторінки цього паспорта;

— свідоцтво про народження дитини;

— два фото дитини 3,5*4,5;

— документ, що підтверджує законність представника дитини.

Читайте також: Програма 500 плюс: чи варто поспішити з поданням заявки до кінця квітня?

Коли батьки не мають закордонного паспорта, то їхнім дітям можна виробити свідоцтво про підтвердження особи.







Dziękujemy za przesłanie błędu