Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
17/05/2022 - 23:50

«Втікали від обстрілів»: історія полтавки, яка через війну виїхала в Польщу

Через повномасштабне вторгнення Росії полтавка Тетяна Ярошенко разом із дитиною виїхали із України. Як до них ставляться у Польщі та як жінка намагається допомогти українцям з-за кордону вона розповіла свою історію.

Від початку повномасштабної війни в Україні полтавка Тетяна Ярошенко разом із восьмимісячною дитиною та чоловіком періодично ховалися у підвалі будинку. Туди спускалися під час повітряної тривоги.

— Ми боялися, що обстріли у Харкові будуть продовжуватися і потім це все буде і у нас. Якби дитини в мене не було, то я б, можливо, і не їхала. А коли ти чуєш звук сирени, будиш дитину, потім тобі треба її одягнути, щоб спуститися в темний холодний підвал. Донька починає плакати, ти її заспокоюєш. Тому ми б з маленькою дитиною не змогли у підвалі висидіти, — пригадує Тетяна.

Разом із донькою виїхати з країни жінка вирішила на шостий день війни. Із собою, говорить, взяла лише дитячий одяг.

— 1 березня на вокзалі мене проводжав чоловік. Тоді ще пускали проводжаючих людей з документами, але перевіряли усіх. Потяг запізнився на півтори години і ми дізналися, що спочатку пускають усіх з квитками, а потім без. Тобто скільки влізе людей у потяг, — каже Тетяна Ярошенко.
Із Полтави до польського міста Кросно жінка їхала близько доби. У той час, згадує, у вагонах не вмикали світло, щоб поїзд не обстрілювали.

— На вокзалі у Львові я розплакалася, тому що я бачила колись різні фотографії, де в Ірані чи Іраку люди сиділи на підлозі і годували грудьми своїх дітей. І я думала: Боже, як так можна?А в той момент цією мамою стала я, — згадує Тетяна Ярошенко.
На вокзалі у Польщі їх зустріли волонтери та поліцейські, розповідає полтавка.

— Мені дали і вологі серветки, і дитяче харчування, підгузки. Кожному дають зубну щітку з пастою. Також питають, чи маєте ви, де проживати. І контролюють, хто вас забирає, — говорить жінка.
За словами полтавки, у Польщі до біженців з України ставляться привітно та намагаються допомогти.

— Я стояла у супермаркеті і побачила, що на мене дивиться жінка похилого віку. Я подумала, що це, напевно, тому що я без маски. Жінка підійшла до мене, польською запитала, чи я з України. І витягла з гаманця гроші. Мені було спочатку так незручно, — згадує полтавка.

Читайте також: Українці з інвалідністю можуть отримати допомогу від PFRON

Нині Тетяна Ярошенко на своїх сторінках у соціальних мережах розповідає, зокрема, про те, як українці можуть дістатися до Польщі, знайти житло та придбати продукти.

— Зараз у своєму блозі я повідомила, що можу виставляти рекламу. Частину коштів планую передавати на ЗСУ або волонтерам із Полтави, які допоможуть тим, хто цього потребує. Як можу, так і допомагаю. Головне – щоб настав мир, — каже Тетяна.
За словами Тетяни Ярошенко, після війни вони із донькою повернуться додому.







Dziękujemy za przesłanie błędu