Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
22/11/2022 - 18:25

Власним коштом. Скільки українців у Польщі орендують житло самостійно

Після 24 лютого до Польщі, у пошуку безпечного прихистку, прибули тисячі українців. Чимало з них проживали у тимчасовому житлі, яке надавали жителі Польщі, готелі чи санаторії. Зараз, як інформує міжнародна агенція Gremi Personal, більшість українців у Польщі оплачує оренду житла самостійно. Скільки це коштує?

З 24 лютого поточного року з України до Польщі прибуло понад 7,5 мільйонів біженців. Значна частина з них уже повернулася додому, але з усім тим, близько 1,5 мільйона українців отримали в Польщі статус тимчасового захисту.

Більше половини українців у Польщі проживають у квартирах та оплачують їх самостійно. Про це пише Аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal. Центр дослідив, у яких квартирах і за чиї кошти живуть українці. Опитування проводилося в першій половині листопада за допомогою електронної анкети, в ньому взяли участь 1700 українців, які проживають у різних регіонах Польщі.

Виявилося, що:

52% українців живуть у квартирах;
18% – у гуртожитках чи хостелах;
10% – у приватних будинках;
10% – прихистили поляки у себе вдома;
6% – у пансіонатах чи базах відпочинку;
4% – у готелях.

Хто оплачує житло для українців

Зміни до законодавства стосовно оплати проживання можуть стосуватися незначної частини біженців, які знайшли прихисток у Польщі.

Так, аналітики виявили, що:

58% опитаних винаймають житло власним коштом;
22% – забезпечують житлом роботодавці;
10% респондентів прихистили поляки, яким уряд сплачує компенсацію;
5% житло оплачує держава;
5% – допомагають благодійні організації.

Умови проживання влаштовують 76% респондентів, а 24% планують змінити житло найближчим часом.

– Хоча Польща створила найбільше програм для проживання біженців серед всіх європейських країн, більшість українців вирішують житлові питання своїм коштом, – звертає увагу Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

У Польщі дорога оренда квартир, але вистачає багато варіантів для комфортного проживання. Наприклад, популярною є практика, коли поляки надають прихисток українцям у себе вдома, натомість отримуючи компенсацію від держави в розмірі 40 злотих (320 грн) за добу за кожного українця, зазначають у компанії.

Також часто українці орендують великі квартири спільно на кілька сімей, що дешевше, ніж окреме житло.

– Найвигідніший варіант – проживання за кошти підприємства. Польські роботодавці конкурують між собою за українців, тому намагаються створити максимально комфортні умови для своїх працівників, – звертає увагу Анна Джоболда. Вона додає, що здебільшого таке житло має належну якість, навіть якщо це хостел чи гуртожиток.

Поки польські роботодавці готові надавати комфортне житло для своїх працівників, фахівці з працевлаштування радять скористатися таким тимчасовим варіантом, принаймні тим, хто вирішив перезимувати у Польщі.

Ціни оренди житла у Польщі

Ціни на оренду житла, як і чимало інших послуг, значно зросли у Польщі за останній час. Ось скільки коштує оренда середньої квартири у містах Польщі, за даними Otodom, які публікує видання Bankier.pl.

Бидгощ - 1808 зл.
Гданськ - 3008 зл.
Катовіце - 2131 зл.
Краків - 2724 зл.
Люблін - 2187 зл.
Лодзь - 2181 зл.
Познань - 2328 зл.
Щецин - 2334 зл.
Варшава - 3360 зл.
Вроцлав - 2945.

Нагадаємо, Польща отримала від ЄС близько 700 мільйонів злотих на допомогу біженцям. Однак польський уряд оголосив про внесення змін до спецзакону про допомогу громадянам України, які передбачають те, що українці спочатку часткового, а згодом і повністю оплачуватимуть своє проживання на території Польщі.

Читайте також: Польський фонд підтримки жінок з України приймає заявки на грантову програму «Привіт, дівчата!»

Так, з січня 2023 року планується запровадити 100% оплату за проживання в місцях колективного розміщення, у тому числі в гуртожитках, пансіонатах, санаторіях та гуртожитках. Це для того, щоб мотивувати біженців якнайшвидше піти на роботу в Польщі.







Dziękujemy za przesłanie błędu