Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 maja. Imieniny: Floriana, Michała, Moniki
07/07/2022 - 11:00

Українцям у Польщі надаватимуть дешеве комунальне житло: детально про проєкт

В уряді Польщі готується проєкт міжвідомчої стратегії, який має сприяти інтеграції біженців з України. Одним із його пунктів є приготування для них недорогого комунального житла місцевою владою.

Міністерка соціальної інтеграції Аґнєшка Сьціґай розповіла про проєкт міжміністерської стратегії, який вона готує, щоб допомогти інтегрувати воєнних мігрантів з України.

За її словами,  більшість біженців перебувають у великих містах, а там більше немає варіантів дешевого житла. Отже, на її думку, достатньо «трохи облаштувати під можливість проживання» покинуті приміщення, які розташовані в невеликих населених пунктах і перебувають в приватних руках. 

Щігай пояснила, що кожна гміна знає, що на її території є багато таких покинутих приміщень. Отже, роль місцевої влади – шукати можливості та спілкуватися з їхніми власниками, а завдання уряду – допомагати фінансово в облаштуванні порожніх наразі об'єктів для проживання людей.

Згідно з ідеєю, такі приміщення переходили б в оренду до місцевої влади на кілька років й та могла б здавати їх за помірну плату на тривалий термін біженцям з України.

Розробка стратегії наразі перебуває на стадії консультацій зі спільнотою громадських організацій та органами місцевого самоврядування. Після цього її представлять широкій громадськості.

 Щігай зазначила, що настав момент, коли біженці з України «почнуть ставати більш незалежними». Щоб це стало можливим, треба допомогти їм знайти роботу, а також якомога дешевше житло. 

Другим елементом розробленої стратегії є залучення воєнних мігрантів з України у польський ринок праці. Сьціґай підкреслила, що в малих містах є дуже великий дефіцит працівників у сфері соціальних послуг. Це включає допомогу літнім людям, роботу в будинках для осіб похилого віку або в центрах підтримки людей з обмеженими можливостями. Допомога в пошуку житла та роботи для біженців з України «дасть можливість переселити частину людей, які хотіли б з великих міст переїхати працювати та жити».

За її словами, нова стратегія «передусім дозволить уникнути соціальних конфліктів». Вона зазначила, що в Польщі перебувають понад 1,5 мільйона біженців з України, тому «треба думати, як вони можуть використовувати свої ресурси».

Читайте також: В Польщі стартує програма підтримки молодих підприємців з України

— Як зробити так, щоб їм було добре в наших маленьких місцевих громадах,  сказала вона і додала, що в цій сфері є повна згода всіх політичних сил Польщі.







Dziękujemy za przesłanie błędu