Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 3 lipca. Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
12/06/2022 - 12:10

Українці за кордоном зможуть оформляти відразу два паспорти

У зв'язку з військовою агресією російської федерації на території України виникла потреба у швидкому та зручному оформленні або поновленні втрачених паспортних документів. Громадяни України, які перебувають за кордоном, зможуть оформити одразу два паспорти.

Тепер оформити внутрішній та закордонний паспорт громадянина зможуть навіть ті українці, які перебувають за межами держави. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Це дозволить мінімізувати витрати часу в отриманні чи відновленні документів, що особливо важливо в умовах воєнного часу.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду, 10 червня. Таким чином Кабмін затвердив порядок реалізації даного експериментального проєкту.

Відтак, експериментальний проект надає можливість особі, яка досягла 14-річного віку, одночасно із оформленням ID-картки подати заяву для оформлення закордонного паспорта за кордоном.

Раніше даний експериментальний проєкт запустили в Україні. Громадянам дозволили одночасно оформлювати відразу два паспорти. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що проведення цього експерименту передбачається протягом двох років.

Як оформити паспорт за кордоном?

Українці, які під час війни виїхали в іншу країну за внутрішнім документом, можуть оформити закордонний паспорт за кордоном. У цьому їм допомагають міжнародні та дипломатичні відомства України за кордоном.

У відомствах більшості країн консульський прийом здійснюється лише за попереднім записом.  Строки виготовлення та доставки закордонних паспортів можуть бути збільшені з огляду на воєнний стан в Україні — у деяких країнах вони сягають і трьох місяців.

Читайте також: Для дітей з України спростили видачу закордонних паспортів

Чи обов'язково треба мати закордонний паспорт?

Хоч після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну більшість країн ЄС значно спростила для громадян України правила в'їзду, а деякі з них, зокрема Польща, в перші дні нападу впускали втікачів від війни навіть без документів, Держприкордонслужба України рекомендує співвітчизникам все ж отримати документи. Там припускають, що прикордонники суміжних країн можуть почати вимагати документи для перетину, визначені міжнародними угодами.







Dziękujemy za przesłanie błędu