Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 maja. Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego
16/02/2023 - 19:35

У Польщі виділять гроші на допомогу українським біженцям, але є певні умови

У Польщі оголосили конкурс для громадських організацій, які займаються біженцями з України. Вони зможуть отримати фінансову підтримку, щоб реалізувати свої ідеї. Проте є декілька важливих умов, які варто виконати, аби отримати допомогу.

1,5 мільйона злотих виділив фонд Степана Баторія на проєкти пов’язані з інтеграцією та підтримкою біженців з України. Громадські організації, які допомагають біженцям, можуть отримати щонайбільше 60 тисяч злотих.

Громадські організації у Польщі допомагають біженцям знайти себе у новій реальності, організовують дозвілля та допомагають доглядати хворих. Але їм часто бракує грошей.

– На жаль, вони часто не мають для цього ресурсів. До них не доходять кошти від міжнародних установ та організацій, вони не можуть розраховувати на обтяжену витратами місцеву владу, а внаслідок тривалої кризи поляки вже не такі щедрі, як були у перші місяці війни. Конкурс, який ми оголосили, має допомогти їм у цьому, – каже Ева Кулік- Бєлінська, директорка Фонду Стефана Баторія.

Для участі у конкурсі запрошують організації, створені людьми з досвідом міграції та біженства, а також представниками національних, етнічних та інших меншин. Подати заявку на отримання фінансування можуть організації, зареєстровані в Польщі. Крайній термін — 28 лютого.

Читайте також: У Польщі запустили офіційний портал з корисною інформацією для українців

Максимальний розмір гранту, який можна отримати, 60 тисяч злотих.

Організатори конкурсу зауважують, що грант не може бути використаний на шкільну освіту та мовні курси (як основну чи єдину діяльність) або на одноразові заходи, наприклад, фестивалі, свята, конференції. Конкурс підтримує:

  • заходи в місцевих громадах, особливо в невеликих містах і в селах, які служать для інтеграції, знайомства і зміцнення довіри між біженцями і громадою, яка їх приймає, знайомлять гостей з місцевим соціальним і культурним контекстом, сприяють діалогу;
  • заходи, що інтегрують та включають ті групи біженців, які є особливо вразливими до дискримінації через етнічне та національне походження, стать, гендерну ідентичність, психосексуальну орієнтацію, вік, інвалідність;
  • інформаційну та активізаційну діяльність за участю місцевих громад, української діаспори та спільнот мігрантів у Польщі, діяльність у сфері міжкультурної освіти, протидії упередженням, дискримінації та запобіганню конфліктам, а також вирішення конфліктів та послаблення напруги, наприклад, посередництво.

[email protected],  фото. Freepik







Dziękujemy za przesłanie błędu