Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
22/11/2022 - 20:20

Карта побиту у Польщі може стати недоступною для біженців з України у спрощеному порядку

Міністерство внутрішніх справ і адміністрації Польщі планує вже у листопаді 2022 року внормувати питання тривалого перебування українських біженців на території Польщі. Зокрема йдеться про внесення чергових змін до, так званого, "спецзакону" про допомогу громадянам України у зв’язку з бойовими діями.

У проєкті змін до "спецзакону" планується скасувати положення щодо подання заяви про надання дозволу на тимчасове перебування. На думку польських правозахисників ймовірність скасування можливості карт побиту у спрощеному форматі дуже висока.

Відтак, найбільш ймовірно, що громадяни України, на яких поширюється дія "спецзакону" (тобто ті, що в’їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року і мають статус PESEL UKR), продовжать легально проживати на підставі електронного документа про перебування – Дія пл (Diia.pl).

У Міністерстві внутрішніх справ і адміністрації Польщі пояснюють потребу змін у "спецзаконі" адаптацією польського законодавства до реалій сьогодення.

– Створюючи на початку березня закон про агресію росії проти України, ми до кінця не знали, наскільки велика група людей до нас прибуде, наскільки велика група людей працевлаштується у нас. Адже самі біженці говорили, що приїжджають сюди ненадовго. Зараз ми хочемо адаптувати закон до реалій – пояснює заступник глави МВС Павел Шефернакер.

Також на думку польського посадовця оновлення у законодавстві допоможе запобігти хаосу у польських державних установах та в органах місцевого самоврядування.

Потенційно вже наприкінці листопада польські місцеві органи влади могли б стикнутись із величезною кількістю заяв від українських біженців на отримання карт побиту.

Наразі проєкт змін до спеціального закону проходить міжвідомчі консультації. 

Нагадаємо, що одним із законодавчих нововведень наступного року у Польщі планується покриття українськими біженцями витрат в осередках спільного проживання:

Читайте також: У Польщі запрацював мобільний додаток ZUS: як українцям оформити грошову допомогу віддалено

  • після 120 днів перебування в Польщі – 50% (але не більше 40 злотих на добу) вартості проживання;
  • після 180 днів – 75% (але не більше 60 злотих на добу) вартості проживання.






Dziękujemy za przesłanie błędu