Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 9 grudnia. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
29/03/2022 - 10:30

Zrobią pod Nowym Sączem remont dziewięciu kilometrów drogi za 12 milionów

Wysypał się worek z pieniędzmi z rządowego funduszu przeznaczonego na drogowe inwestycje, którymi samorządy w regionie obdzielał małopolski wojewoda. Do remontów jezdni szykują się gminy, szykuje się też powiat nowosądecki.

Już niebawem ruszy remont ponad 8,8 km drogi powiatowej w miejscowościach Kunów, Mystków, Mszalnica i Cieniawa. Koszt inwestycji to blisko 12 milionów złotych. Blisko połowę z tej kwoty, nieco ponad 5,8 mln złotych,  stanowi  dofinansowanie z rządowego funduszu na rozwój dróg, reszta pieniędzy pochodzi z  powiatowego budżetu.    

Czytaj też Budowa koszar dla wojska w Limanowej coraz bliżej. Wreszcie są konkrety

- To kolejna inwestycja drogowa, którą zrealizujemy dzięki rządowemu wsparciu – mówi starosta Marek Kwiatkowski i przypomina, że w ciągu ostatnich trzech lat w powiecie  udało się wyremontować  lub zmodernizować ponad sto kilometrów dróg.

-W tegorocznym budżecie zaplanowaliśmy sporo środków na inwestycje i jak tylko pogoda pozwoli – ruszamy z pracami w wielu miejscach – dodaje starosta.  

Modernizacja blisko 9 kilometrów drogi potrwa do 2024 roku. Już w tym roku nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku w Kunowie, gdzie dodatkowo powstaną 2 km chodnika oraz w Cieniawie.

Czytaj też Atak zimy wiosną. Mróz i śnieg wracają na Sądecczyznę  

W przyszłym roku ruszy remont nawierzchni w Mszalnicy, a w 2024 w Mystkowie.  Jak informuje starostwo taka a nie inna kolejność była dyktowana  stanem nawierzchni. Tam, gdzie jest ona najbardziej zniszczona prace zostaną wykonane zostaną jak najszybciej. ([email protected]) fot. KS, zdjęcie ilustracyjne
 
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu