Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
16/10/2019 - 06:10

Złota Polska Jesień. W uzdrowiskach mnóstwo gości, nie tylko w weekendy

Od kilku dni pogoda nas rozpieszcza, dlatego nic dziwnego, że zarówno w Muszynie, jak i Krynicy mnóstwo gości. Nie tylko w weekendy jest tłoczno w parkach, na krynickim Deptaku czy muszyńskich Ogrodach Sensorycznych.

Od kilku dni Polska pozostaje pod wpływem afrykańskiego wyżu, który przynosi ciepłe powietrze i bezchmurne niebo. Termometry w Beskidzie Sądeckim, w najcieplejszym momencie dnia wskazują ponad 20 st. Celsjusza.

Letnia aura zachęca do spacerów, dlatego nic dziwnego, że parki w Muszynie i Krynicy są zapełnione. I to nie tylko w weekendy, ale i dni powszednie.

W Krynicy największą popularnością cieszy się Deptak, okolice dwóch fontann multimedialnych, odnowiony i oddany do użytku w lipcu br. Park im. Mieczysława Dukieta, alejki Parku Zdrojowego i Góra Parkowa.

W Muszynie, nie tylko w soboty i niedziele Ogrody Sensoryczne, jak i całe Zapopradzie są chętnie odwiedzane. Ogród Baśni i Legend na Suchej Górze, z legendarnymi postaciami zaciekawiają zarówno starszych, jak i dzieci.

Można tu wypocząć na ławkach i obrotowych leżakach, spacerować alejkami, obok oczek wodnych i kaskad, z wieży widokowej podziwiać panoramę Tatr i Muszyny, wypić kawę w otwartym w tym roku Pawilonie Muzycznym.

Chętnie odwiedzane są też Ogrody Tematyczne przy pijalni wody Antoni, które są rozbudowywane.

Słoneczna i ciepła pogoda w Beskidzie Sądeckim powinna utrzymać się jeszcze przez kolejnych kilka dni. Pogodny i ciepły zapowiada się weekend, 14-20 października. Wówczas znajdziemy się pod wpływem pogodnego wyżu znad Morza Czarnego.

(MK) fot. aut. 

Złota Polska Jesień. W uzdrowiskach mnóstwo gości, nie tylko weekendy
Od kilku dni pogoda nas rozpieszcza, dlatego nic dziwnego, że zarówno w Muszynie, jak i Krynicy sporo gości. Nie tylko w weekendy jest tłoczno w parkach, na krynickim Deptaku czy muszyńskich Ogrodach Sensorycznych.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI