Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
04/07/2016 - 08:40

Uwaga! Na basenach trzeba mieć gotówkę! Tu kartą nie zapłacisz

Niemiłe zaskoczenie może czekać nas na basenach. Okazuje się, że w całym regionie za wstęp na baseny można płacić tylko gotówką. Podobnie jest we wszystkich schroniskach Beskidu Sądeckiego.

- Wypłaciłam jedynie 100 złotych w Nowym Sączu, tak na wszelki wypadek, z przezorności. Na basen jechaliśmy: dwoje dorosłych i troje dzieci. Na miejscu okazało się, że na basenie można płacić tylko gotówką. Niemiła sytuacja, bo przy przekroczeniu limitu czasu trzeba dopłacić do biletu. Po wyjściu z basenu zostało nam zaledwie kilka złotych - komentuje pani Ewa.

-  Chcieliśmy po basenie cos wypić i zjeść w restauracji, która jest w tym samym budynku. No i okazało się, że i w tym wypadku karta nie wchodzi w rachubę. Zamiast wypocząć szukaliśmy bankomatu. W Wysowej jest tylko jeden. Na stronie internetowej basenu nie ma nawet wzmianki, że obowiązuje płatność gotówką.

Okazuje się, że podobnie jest u nas, w powiecie nowosądeckim.

Gotówka to jedyna forma płatności na basenie w Radwanowie w gminie Piwniczna, w Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie, w Aqua Centrum w Chełmcu, na stawach w Starym Sączu, na miejskim basenie MOSiR w Nowym Sączu.

Dobra wiadomość jest taka, że za bilety na kolejkę linową w Krynicy już zapłacimy kartą.

O sprawdzeniu form płatności warto również pamiętać przed wyjściem na szlak. W schroniskach też nie ma terminali a na przykład w gminie Łabowa, skąd wchodzi się na Halę Łabowską jest tylko jeden bankomat naprzeciwko siedziby Urzędu Gminy.

Podobnie jest też zresztą w Kamionce Wielkiej dlatego jakiś czas temu Urząd Gminy zainstalował terminal w swojej kasie.

- Nie widzę powodu, żeby dzielić się z bankami moimi obrotami - usłyszeliśmy wprost w Chacie Cyrla.

- Banki nadal pobierają niewspółmiernie wysokie prowizje, poza tym terminale, nawet na dole bywają bardzo zawodne - to argumenty, które słychać najczęściej.

Ewa Stachura [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)