Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
27/08/2013 - 11:35

Technologia wsparciem dla sądeckiego PUP

Firma specjalizująca się w oprogramowaniu do zarządzania majątkiem wprowadziła nowatorski sposób obsługi bezrobotnych. Dzięki niemu praca urzędników Powiatowego Urzędu Pracy ma być łatwiejsza a wsparcie dla bezrobotnych skuteczniejsze.
Firma Smartmedia zakończyła już wdrażanie rozwiązania ”Smartcase” w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Sączu. Pozwoli on kompleksowo zarządzać teczkami bezrobotnych. Urzędnicy z PUP dzięki oprogramowaniu SmartCase, wykorzystującego technologię kodów kreskowych, od teraz będą oni mogli w krótkim czasie uzyskać dostęp do informacji o miejscu przechowywania teczek osób bezrobotnych oraz historii działań z nimi związanych.
- System ma poprawić przepływ informacji w organizacji, wpłynie też na efektywność pracowników - zapewnia dyrekcja PUP.
Urzędnicy na stanowiskach obsługi od teraz będą korzystali z dostępu do listy i skanów dokumentów osób bezrobotnych, ponadto będą mieli możliwość wcześniejszego zamówienia teczki, aby kontakt z urzędem był dla petenta szybki i satysfakcjonujący.
Oprogramowanie SmartCase będzie wykorzystywane w archiwum podczas tworzenia elektronicznej bazy teczek i dokumentów, jak i podczas obsługi zamówień kierowanych do archiwum i innych działów współpracujących z osobami pozostającymi bez pracy.
Wdrożenie oprogramowania oraz szkolenia zostały przeprowadzone w ciągu jednego dnia. Poza standardowymi funkcjonalnościami oprogramowania zostały wprowadzone dodatkowe funkcje, takie jak możliwość obsługi zamówienia teczki bezrobotnego przez wszystkich użytkowników z grupy archiwum oraz powiadomienie dźwiękowe o nadejściu zamówienia na teczkę osoby bezrobotnej.
– Zależy nam, aby osoby poszukujące pracy miały poczucie, że przychodzą do przyjaznego urzędu, w którym otrzymają realną pomoc i zostaną sprawnie obsłużeni. Z tego względu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie rozwiązania SmartCase, które pozwala na zarządzanie teczkami osób bezrobotnych. W naszym przypadku ważna była obsługa archiwum przez program oraz zwiększenie bezpieczeństwa kartotek klientów poprzez elektroniczną kopię. Sama firma, dostawca autorskiego oprogramowania, ma za sobą duże doświadczenie w tworzeniu rozwiązań dla urzędów pracy, co pozwala nam wierzyć, że dostarczone oprogramowanie jest dopasowane do specyfiki pracy naszej organizacji – mówi Bogdan Gołyźniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego.


BOS
Fot: arch, BOS
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)