Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
10/05/2017 - 11:15

Tak mógł wyglądać Urząd Miasta w Nowym Sączu?

Sięgamy mocno do przeszłości i przypominamy Wam wizualizację nowej siedziby Urzędu Miasta w Nowym Sączu, o której dyskutowano w 2007 roku. Jak Wam się podoba? To pierwsza z podróży do przeszłości, w którą Was zabieramy.

Radni miejscy co i rusz dyskutują o tym, że miasto zamiast wybudować sobie nową siedzibę dla części swoich wydziałów wynajmuje lokale. I to nie małe. Na przykład w 2015 radni podjęli decyzję o kontynuacji dzierżawy budynku na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Żywieckiej od spółki PT Poprad-Koda należącej m.in do prezesa Sandecji Andrzeja Danka. Tego samego, który od miasta dzierżawi basen na Łubince. Koszt? Ok. 320 tys. rocznie.

Zobacz też: Miasto będzie płacić firmie Danka do 2025 roku

Kilka miesięcy temu radny Józef Hojnor zasugerował, by miasto na swoje potrzeby rozważyło możliwośc zakupu budynków po starym PKS przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jana Pawła II. Hojnor stał na stanowisku, że skoro nie ma kupców, to likwidator PKS będzie skłonny do negocjacji ceny. I być może uda się wynegocjować taką, która pozwoli miastu na wygospodarowanie dodatkowych środków na adaptację budynków pod potrzeby miejskich wydziałów.

Radny zastrzegał, że budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Żywieckiej nie ma praktycznie miejsc parkingowych. Budynki po PKS takiej wady nie mają. Ale zarząd miasta nie podjął dyskusji.

Zobacz też: Nowy Sącz: Sprawdź ile kosztuje wynajem lokali dla urzędu

Ale dziś cofamy się do 2007 roku, kiedy miasto zelektryzowała wizja nowej siedziby magistratu Nowego Sącza stworzona przez firmę WASKO PROJEKT SP. Z O.O. SP. K. a proponowana miastu przez spółkę Carrefour. Projekt był taryfą przetargową przy negocjacjach związanych z planami sprzedaży działki przy Lwowskiej. Tej samej, na której stoi teraz Galeria Trzy Korony. Część sądeczan nawet nie miała okazji się z nim zapoznać.

Temat już mocno nieaktualny, ale czy wizualizacja i sam pomysł budowy nowej siedziby magistratu nie jest jak najbardziej aktualna?

ES [email protected] Fot.: SkyscraperCity Nowy Sącz 

Tak mógł wyglądać Urząd Miasta w Nowym Sączu?
Fot.: SkyscraperCity Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)