Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
04/02/2019 - 07:20

Szklane fasady już gotowe. Jak wygląda w środku nowy sądecki dworzec MPK ZDJĘCIA

Przechodnie z ciekawością spoglądają za blaszane ogrodzenie, gdzie widać już przeszklone fasady gmachu nowego, sądeckiego, miejskiego dworca autobusowego. Fachowców na placu nie widać, bo teraz pracują już wewnątrz budynku. Praca wre.

To jeszcze ciągle plac budowy, ale inwestycja jest już na finiszu

- Wykonaliśmy już siedemdziesiąt procent robót – mówi kierownik budowy Paweł Dzięgiel z firmy Erbet.

Przeszkolona bryła budynku, na który z ciekawością spoglądają przechodnie podoba się mieszkańcom Nowego Sącza.

- Wreszcie wstydu nie będzie, bo ten zapyziały plac dla miejskich autobusów był jak upiór z czasów PRL-u -  przyznają zgodnie przechodnie. -Wreszcie Nowy Sącz doczeka się przyzwoitego dworca dla miejskich autobusów.

Fasady aluminiowe są już w komplecie i jak wyjaśnia Paweł Dzięgiel, jeszcze tylko trzeba zamontować automatyczne drzwi.

Przykryte szklanym dachem perony są już gotowe. Na placu przed budynkiem zalegają zwały ziemi, ale do dlatego, że budowlańcy szykują się do położenia kostki brukowej na chodnikach i przygotowania miejsc do nasadzenia zieleni.

Wewnątrz siedziby nowego dworca, praca wre. Przy niskich temperaturach włączana jest ogromna nagrzewnica, która dmucha ciepłym powietrzem. To sprawia, że robotnicy nie marzną, a poza tym szybciej schną tynki.

- Niedługo położymy posadzki – mówi kierownik budowy. - Teraz już układamy ściany z płytek ceramicznych. Instalacje są już gotowe, więc jeszcze zostało zrobienie podwieszanych sufitów z płyt gipsowo-kartonowych. Potem już tylko malowanie i wszystko będzie gotowe.

Aura okazała się  łaskawa dla długo wyczekiwanej w Nowym Sączu inwestycji. Budowlańcy się uwinęli i z pracami  są o dwa miesiące do przodu. Wszystko będzie gotowy na koniec czerwca.

Całkowita powierzchnia nowego dworca to ponad 640 metrów kwadratowych. Na parterze budynku zaplanowana jest przestronna poczekalnia dla pasażerów ,która będzie wyposażona w tablice dynamicznej informacji i biletomat. W budynku znajdzie się też punkt obsługi klienta  i publiczna toaleta.  Koszt inwestycji to 11 mln złotych.

[email protected] fot. Jm

Przechodnie z ciekawością spoglądają na nowy dworzec autobusowy
Widać już przeszklone fasady gmachu nowego, sądeckiego, miejskiego dworca autobusowego. Fachowców na placu nie można dostrzec, bo teraz pracują wewnątrz budynku. Praca wre:


Dziękujemy za przesłanie błędu