Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
22/08/2017 - 14:10

Starosta Pławiak zarzucił gospodarcze sieci nad Bałtykiem. Kogo złowił?

Starosta Marek Pławiak zarzucił sieci na nowego gospodarczego partnera dla Sądecczyzny. Złowił powiat wejherowski, który wszedł w alians z powiatem nowosądeckim.

Powiat nowosądecki ma nowego gospodarczego partnera –powiat wejherowski. Umowa o partnerstwie już została „klepnięta”.

- Zamierzamy współdziałać przede wszystkim w zakresie turystki i promocji – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Zarówno powiat nowosądecki jak i wejherowski są bardzo atrakcyjne dla gości przyjeżdżających z kraju i zza granicy.

- Ale to oczywiście tylko jedna z wielu dziedzin naszej współpracy - dodaje starosta. - Bardzo się cieszę, że będziemy mogli wymieniać doświadczenia i pomysły z władzami powiatu wejherowskiego, który pod wieloma względami jest bardzo podobny do Sądecczyzny.

Powiat wejherowski leży w północnej Polsce w województwie pomorskim. Jego siedzibą jest miasto Wejherowo. Ma podobną ilość mieszkańców jak powiat nowosądecki i jest w większości zamieszkany przez Kaszubów.

Jak czytamy w podpisanej umowie „podstawą współpracy będą bezpośrednie kontakty przedstawicieli władz samorządowych, środowisk gospodarczych, firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, a także placówek kulturalnych, sportowych oraz jednostek oświatowo-wychowawczych”. Umowę podpisali: starosta nowosądecki Marek Pławiak i starosta wejherowski Gabriela Lisius.

- Bardzo miło jest nam gościć na Ziemi Sądeckiej – mówiła starosta wejherowski Gabriela Lisius. – Szukaliśmy partnera w południowej części Polski i znaleźliśmy największy i świetnie rozwijający się Powiat Nowosądecki. Mam nadzieję na długą i owocną współpracę, która w najbliższych latach zaowocuje dla mieszkańców naszych terenów.

Przez dwa dni pobytu, członkowie delegacji z Wejherowa odwiedzili  między innymi  Stary Sącz z klasztorem klarysek i papieskim ołtarzem, będą podziwiać widoki z platformy w Woli Kroguleckiej i atrakcje Nowego Sącza. W planach jest także degustacja wód mineralnych w Krynicy-Zdroju, wyjazd na Jaworzynę Krynicką oraz zwiedzanie ogrodów w Muszynie.

Na Sądecczyznę mają też zawitać wejherowscy przedsiębiorcy i przedstawiciele  turystycznej branży.  

(ami) źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020