Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
16/03/2018 - 15:45

Otwarta Strefa Aktywności powstanie w Bobowej

Mieszkańcy Bobowej, będą mogli rekreacyjnie spędzać swój czas wolny, a także zadbać o formę, kondycję i sylwetkę na mającej powstać Otwartej Strefie Aktywności.

Jakiej inwestycji możemy się spodziewać? - Przy ulicy Sportowej w Bobowej planowane jest wybudowanie obiektów małej architektury czyli plac zabaw i siłownia plenerowa, strefa relaksu, a będzie to Otwarta Strefa Aktywności. Zlecone zostało również  wykonanie oświetlenia drogi dojazdowej do stadionu, co w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. W przyszłości teren ten będzie objęty monitoringiem - dowiedzieliśmy się od urzędników miejskich w Bobowej.

- Ponieważ coraz więcej osób korzysta z bieżni stadionu, do Urzędu Miejskiego przekazana została informacja, że nawierzchnia na części bieżni ulega powierzchniowemu rozwarstwieniu. Na skutek tych informacji Burmistrz Bobowej podjął działania mające na celu wyjaśnienie przyczyn powstałej wady i spowodowanie jej usunięcia.

O zaistniałej sytuacji został poinformowany wykonawca, bowiem wyremontowany obiekt objęty jest gwarancją jeszcze przez okres 3 lat. W tym okresie wadliwa nawierzchnia powinna być nieodpłatnie doprowadzona do właściwego stanu. W obecnej chwili trwają procedury obligujące wykonawcę do usunięcia wadliwej nawierzchni, a gdy zajdzie potrzeba sprawa może zostać skierowana na drogę postępowania sądowego - zakomunikowano nam precyzyjnie Urzędzie Miasta.

Aktualnie z bieżni można korzystać, nawet jest to wskazane, aby podczas jej eksploatacji można było określić wymiar powstałej wady. Co powstanie w ramach nowej Otwartej Strefy Aktywności?

Między innymi: zjeżdżalnie z drabinkami, stół do „piłkarzyków”, huśtawka, karuzela oraz zestaw sprawnościowy. Ponadto w ramach siłowni zamontowane będą urządzenia: rower, serfer, biegacz i wioślarz.

MŚ ([email protected]). Fot. ilustracyjne sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu