Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
30/06/2012 - 07:35

O możliwościach MMC Brainville na krakowskiej konferencji

O barierach innowacyjności w Polsce i szansach jakie dla rozwoju sektora IT może dać nowosądecki park technologiczny rozmawiano podczas czwartkowej (28 czerwca) konferencji z cyklu „Innowacyjne południe Polski”.
Krakowskie spotkanie upłynęło pod hasłem „Od pomysłu do sukcesu. Jak zmienić dobry pomysł w innowacyjny biznes przy pomocy parku technologicznego 3.0 – studium przypadku MMC Brainville”. Eksperci i praktycy mowili o nowoczesnych centrach technologicznych, które dają możliwość kreatywnym naukowcom i autorom start-upow na przekształcenie projektów w realny biznes. Jako główny problem wskazywali brak wspólpracy świata nauki z biznesem.
Według Pawła Kubisiaka, redaktora prowadzącego „Harvard Business Review” innowacyjność firmy to jeden z najefektywniejszych sposobów radzenia sobie w dynamicznym środowisku biznesowym i najważniejszy generator zysków szczególnie w czasie kryzysu. Kubisiak podczas konferencji przekonywał, że głównym czynnikiem problemów polskiej gospodarki jest bardzo niska pozycja naszego kraju w rankingu państw inwestujących w rozwoj nowych technologii. Jako skuteczny sposób wprowadzania w biznes innowacyjnych technologii wskazał współpracę z parkami technologicznymi, takimi jak nowosądeckie MMC Brainville.
- Budowanie relacji biznesowych i wzajemnego zaufania to główny powód pomysłu skupienia wielu różnych firm w jednym miejscu, a w MMC Brainville relacje biznesowe zmieniają się w dobre relacje sąsiedzkie – powiedział Krzysztof Wnęk, prezes Zarządu MMC Brainville, po czym wskazał słuchaczom korzyści jakie firmy mogą osiągnąć we współpracy z parkiem technologicznym w Nowym Sączu. Podkreślił pomoc, jaką otrzymują naukowcy i innowacyjne projekty, a przejawia się ona profesjonalnym doradztwem i daniem sprzyjających warunków do rozwoju firmy. W nowym Sączu biznesmeni mogą liczyć na nowoczesnie przygotowane przestrzenie biurowe, superszybki internet i wydajne serwerowanie. Relaksować natomiast mogą się m.in. w kawiarni, resatauracji i siłowni, ktore także znajdują się na terenie parku. MMC Brainville to nie tylko namacalne biura, ale także wirtualne przestrzenie. O ich możliwościach na konferencji mówił Rafał Federowicz z firmy Cisco Systems.
Podczas drugiej części spotkania Paweł Kubisiak, Rafał Federowicz i Krzysztof Wnęk wybrali najlepszy projekt innowacyjny przygotowany przez młodych naukowców, dzięki ktoremu nowe lub nowatorsko wykorzystane technologie mogą zostać rozwinięte w realny biznes. Nagrodzono pomysł stowrzenia osiedla tzw. domów pasywnych (energooszczędnych), a jego autor otrzymał nagrody od partnera spotkania – firmy COMARACH SA. Dodatkowo wszyscy bioracy udział w konkursie młodzi naukowcy otrzymali ofertę rocznej pomocy i bezpłatnego pakietu biura wirtualnego w nowosądeckim parku technologicznym, pod warunkiem ralizacji swoich projektów.
Konferencja została przygotowana przez MMC Brainville i Sądecką Agencję Rozwoju Regionalnego.
Budynek nowosądeckiego parku technologicznego zostanie oficjalnie otwarty w czwartym kwartale 2012 roku.

(ALF)
źródło MMC Brainville
Fot. MMC Brainville







Dziękujemy za przesłanie błędu