Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
05/10/2020 - 23:20

O Forum w Krynicy radni rozmawiali z burmistrzem i szefem Rady Programowej

W Krynicy odbyło się 5 października spotkanie burmistrza Piotra Ryby z radnymi i przewodniczącym Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmuntem Berdychowskim, dotyczące kontynuacji współpracy przy organizacji Forum Ekonomicznego. Co po spotkaniu zakomunikował burmistrz Krynicy?


- Co dalej z Forum? To pytanie należy zadawać w głównej mierze władzom miasta i województwa małopolskiego. To, że przez ostatnich 10 lat Forum mogło się rozwijać było wynikiem bardzo dobrej współpracy z samorządem lokalnym i regionalnym - powiedział dzień przed spotkaniem Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

5 października Zygmunt Berdychowski spotkał się w Krynicy z burmistrzem Piotrem Rybą i krynickimi radnymi. - Chcę kolejny raz podkreślić, że jestem zwolennikiem organizacji Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju, jednak na zasadach partnerskich, zapewniających komfort zarówno organizatorowi, jak i uczestnikom Forum, a także naszym gościom odwiedzającym tak licznie Krynicę w lipcu, sierpniu i wrześniu każdego roku - napisał po spotkaniu włodarz Krynicy Piotr Ryba w mediach społecznościowych. 

- Przedstawiłem zasady kompensacji terenów, poprzez wskazanie alternatywnych lokalizacji w ścisłym centrum miasta, które zbilansują „uwolnione” tereny przy Starym Domu Zdrojowym. Wskazane miejsca nie będą powodowały tak dużego zakresu prac budowlanych na samej płycie głównej Deptaka. Po przedstawieniu bilansu terenu pod budowę obiektów tymczasowych Zygmunt Berdychowski zaakceptował propozycje Gminy. 

W tych okolicznościach szczegółowa oferta Gminy dotycząca organizacji Forum Ekonomicznego w kolejnych latach zostanie przedłożona organizatorowi w ciągu dwóch miesięcy. Już w tym tygodniu omówimy z podmiotami te kwestie, które poza Gminą dysponują niezbędną infrastrukturą oraz terenem do organizacji Forum, a następnie przedstawimy Instytutowi kompletną ofertę przestrzenną. (MK) Fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu