Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
06/10/2020 - 11:35

Nowy Sącz: przez drogę i parkingi realizacja tej inwestycji znacznie się wydłuży

Sądecka firma Erbet praktycznie powoli kończy już modernizację prowadzoną na terenie Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Jednak, jak dowiedział się „Sądeczanin” termin realizacji przedsięwzięcia, łącznie z przebudową ulicy Ogrodowej oraz budową nowych parkingów wydłuży się do maja przyszłego roku.

Jak już pisaliśmy najprawdopodobniej w tym roku nie uda się przebudować ulicy Ogrodowej na odcinku Parku Strzeleckiego oraz wybudować zaplanowanych w ramach tej inwestycji parkingów.

To zadanie stanowi jednak integralną część modernizacji Parku Strzeleckiego. Pierwszy przetarg na to zadanie Urząd Miasta musiał unieważnić, bo jedna z firm, która przegrała przetarg odwołała się do Krajowej Izby Obrachunkowej.

Teraz został ogłoszony drugi przetarg.

- Czekamy teraz na to, ile podmiotów złoży oferty – mówi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Na pewno przez te drogi i parkingi termin realizacji wydłuży się nieco na 2021 rok. Mówimy tu maksymalnie o dwóch, najdalej trzech miesiącach. Miejmy nadzieję, że na wiosnę całość będzie uruchomiona.

Wiceprezydent Bochenek przyznaje, że w tym roku uda się co najwyżej wyłonić wykonawcę, który podejmie się realizacji tego zadania i podpisać stosowną umowę.

- W tym roku zmodernizowanego Parku Strzeleckiego nie uda się, niestety oddać do użytku – dodaje wiceprezydent. – Otrzymaliśmy zgodę instytucji zarządzającej środkami unijnymi na wydłużenie terminu realizacji tej inwestycji. Mamy więc tutaj bufor bezpieczeństwa. Termin realizacji zadania został wydłużony do maja przyszłego roku.

Firma Erbet powoli kończy realizację inwestycji na terenie parku, ale pewne prace będzie mogła przeprowadzić dopiero wtedy, gdy zostanie zakończona przebudowa odcinka ulicy Ogrodowej i kiedy zostaną wybudowane nowe miejsca.

- Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz obiektu i na zewnątrz amfiteatru – mówi Zdzisław Orłowski, dyrektor kontraktu z firmy Erbet w Nowym Sączu. 

[email protected], fot. IM.

Nowy Sącz: przez drogę i parkingi realizacja parkowej inwestycji wydłuży się. Do kiedy?
Sądecka firma Erbet praktycznie powoli kończy już modernizację prowadzoną na terenie Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Wykonawca zapewnia, że zakończy tę inwestycję w terminie. Jednak, jak dowiedział się „Sądeczanin” termin realizacji przedsięwzięcia, łącznie z przebudową ulicy Ogrodowej oraz budową nowych parkingów wydłuży się do maja przyszłego roku.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)