Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
05/12/2018 - 17:40

Nowy Sącz ma jedną pływalnię, a za miedzą mają miliony na basenową ofensywę

Odkryty basen w Nowym Sączu ciągle leży odłogiem i nie może doczekać się remontu, a jedna jedyna pływalnia dla miasta liczącego osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców to po prostu wstyd. U nas się nie da, za to da się w Gorlicach, gdzie władze miasta przymierzają się nie tylko do remontu odkrytego basenu, ale także krytej pływalni, na co chcą przeznaczyć grube miliony.

Gorlicka kryta pływalnia służy mieszkańcom miasta już od dwudziestu lat i jak dotąd nigdy nie była remontowana. Teraz przejdzie gruntowny remont i będzie jak nowa. Prze de wszystkim budynek zostanie docieplony i zyska nową elewację.

Czytaj też Stary basen przerobią na nowy. Będzie kąpielisko na full wypas

Zmodernizowane będą też dwie niecki basenów. Do tego dojdzie remont szatni i sanitariatów, nowa instalacja ogrzewania podłogowego oraz centralnego ogrzewania. Ekipy remontowe wymienia też częściowo skorodowane przewody wentylacyjne i instalację elektryczną w maszynowni. Bardzo ważna część planowanej inwestycji stanowi modernizacja technologii uzdatniania wody.

Czytaj też Przed terminem zbudują sądecki dworzec MPK. A z pieniędzmi, to już inna sprawa  

Z kolei z unijnych funduszy samorząd chce sfinansować modernizację odkrytego kąpieliska. Inwestycja obejmuje przebudowę niecki basenu, który zostanie podzielony na  basen pływacki i rekreacyjny. Zostanie też wybudowany brodzik dla dzieci, plac do  zabaw i pawilon do obsługi kąpieliska z nowymi natryskami.  

Stara stacja uzdatniania wody zostanie rozebrana i zastąpi ją  nowa. Szacowany koszt inwestycji to 13 mln złotych. fot. ilustracyjne

[email protected] fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)