Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
09/04/2021 - 14:00

Mobilne punkty szczepień w Castoramie. Czy pojawią się też przy ul. Węgierskiej?

Z końcem marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zmianach w Narodowym Programie Szczepień, które umożliwią tworzenie punktów szczepień w miejscach pracy. Castorama chce nie tylko zorganizować szczepienia dla swoich 12 tysięcy pracowników, ale również zadeklarowała chęć udostępnienia przysklepowych parkingów do stworzenia punktów sczepień typu drive-thru.

Czytaj też: Nowy Sącz: tu urządzają punkt masowych szczepień. Trwają przygotowania

Czy taki punkt szczepień powstanie w Nowym Sączu? – Jeśli tylko lokalne władze wykażą zainteresowanie i będzie wystarczający dostęp do szczepionek, to tak – wyjaśnia Katarzyna Mitrowska z działu public relations Castoramy.

Celem strategicznym Narodowego Programu Szczepień jest osiągniecie poziomu zaszczepienia społeczeństwa pozwalającego na zapanowanie nad pandemia COVID-19.  Walkę z pandemią i chęć włączenia się w program deklarują również duże firmy produkcyjne, sieci handlowe jak Biedronka i Lidl. Castorama też chce jak najszybciej dołączyć do programu szczepień dla pracowników organizowanych przez pracodawców.

- Bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników jest naszym priorytetem, dlatego zaraz po ogłoszeniu możliwości organizowania punktów szczepień w zakładach pracy rozpoczęliśmy prace nad wdrożeniem tego rozwiązania również w naszej firmie. Zainteresowanie pracowników jest bardzo duże. W tym momencie czekamy na szczegółowe wytyczne od ministerstwa zdrowia i pozostajemy w ciągłym kontakcie z podmiotami odpowiedzialnymi za realizację tego zadania – mówi dla "Sądeczanina" Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. personalnych i odpowiedzialności społecznej w Castorama Polska (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020