Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
18/09/2019 - 15:05

Mają na to 16 milionów. W co zamienią się te hałdy ziemi [ZDJĘCIA]

Na razie to rozjeżdżane koparkami hałdy ziemi, ale już niebawem zamienią się w dziesięć hektarów zieleni. W Limanowej wre praca przy rewitalizacji miejskiego parku, który dotąd zajmował tylko teren wokół muzeum, teraz zyskał dodatkową powierzchnię nad brzegami potoku Jabłonieckiego.

Alejki, ścieżki dla pieszych i rowerzystów, sensoryczne altany, nawet pole golfowe, a to wszystko będzie tonąć w morzu zieleni na powierzchni dziesięciu hektarów. Tak po rewitalizacji ma wyglądać park miejski w Limanowej.  Dotąd zajmował tylko dwa hektary wokół Muzeum Ziemi Limanowskiej teraz zyskał dodatkową powierzchnię nad brzegami potoku Jabłonieckiego.

czytaj Dało się! Sami budują u nas blok, bo nie wypaliły Mieszkania plus [ZDJĘCIA] 

Jak informuje limanowski magistrat, prace idą pełną parą.Trwają roboty związane z przygotowaniem terenu pod budowę małej architektury i ścieżek. W trakcie budowy jest już baza zaplecza sanitarnego i rowerowego. Teraz miasto stara się o uzyskanie pozwoleń na elementy małej architektury i kładek przekraczających potok.

Wedle koncepcji projektantów zrewitalizowany park ma zyskać ciekawą aranżację z nowym układem komunikacyjnym i elementami małej architektury. Zostanie podzielony na trzy strefy. Pierwsza z nich, z zielenią charakterystyczną dla otoczenia dziewiętnastowiecznych dworów,  będzie przeznaczona do towarzyskich spotkań, do kontemplacji i słuchania muzyki.

Druga strefa ma służyć rekreacji, stąd pomysł na pumptrack, plac zabaw, stoły tenisowe, siłownię pod chmurką, trampoliny, także boisko, ścieżkę leśną z tarasami widokowymi, stok saneczkowy a nawet pole golfowe i psi park.

Trzecia, z elementami małej architektury, ma pełnić funkcje edukacyjne ze specjalnie dobranymi gatunkami roślin.W nowym parku będą nie tylko spacerowe alejki, ale również ścieżki dla cyklistów.

Rewitalizacja limanowskiego parku, który będzie gotowy jesienią przyszłego roku, ma kosztować 16,5 mln złotych.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. UML  

To będzie 10 hektarów zieleni. W Limanowej wre praca przy rewitalizacji miejskiego parku
Będą alejki, ścieżki dla pieszych i rowerzystów, sensoryczne altany, nawet pole golfowe


Dziękujemy za przesłanie błędu