Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
29/11/2022 - 08:55

Galeria Europa II wystawiona na sprzedaż. Zgadnijcie, za jaką cenę?

Galeria Europa II w Nowym Sączu została właśnie wystawiona na sprzedaż. Zgadnijcie, za jaką cenę.

Zobacz też: Radni „zbili” podwyżkę. Jest nowa "śmieciowa" stawka w Chełmcu

Na wstępie przypomnijmy, że w tym miejscu miała być hala widowiskowo sportowa z widownią aż na 1 100 miejsc. Prace utknęły, do władzy – jako prezydent Nowego Sącza – doszedł Andrzej Czerwiński, późniejszy poseł, który przekonał radnych, że w tym miejscu taka hala to pomyłka. Ostatecznie halę wybudowano przy Nadbrzeżnej.

Przez jakiś czas niedokończony budynek na osiedlu Millenium wykorzystywali strażacy, którzy trenowali tam akcje wysokościowe. Potem padło hasło, że można tam zrobić kolumbarium, ale ten kontrowersyjny pomysł nie przypadł do gustu okolicznym. Budynek trafił w ręce prywatnego przedsiębiorcy, który już był właścicielem galerii handlowej w Rzeszowie – też Europy. Stąd galeria w Nowym Sączu miała nazwę Europa II.

Otwarta została oficjalnie w kwietniu 2001 roku, a na początku 2020 obiekt przeszedł w inne ręce. Wśród tych, co tu handlują, wynajmują powierzchnię pojawiły się głosy niezadowolenia choćby dlatego, że wedle zasad nowego gospodarza dzierżawcy, jak i ich pracownicy, chcąc korzystać z parkingu wokół obiektu musieli go wykupić, wykupić abonament .

Zobacz też: Chełmiec: podnieśli podatek od środków transportowych, bo euro zdrożało. Sprawdź stawki

Już wcześniej część handlowców wyniosła się stąd do atrakcyjniejszej, choćby z racji wielkości i nowości, galerii Trzy Korony. Tak było m.in. z popularną wśród młodzieży sieciówką CROP, czy mniejszą Ziają. Był czas, że w Europie II sporo pomieszczeń świeciło pustkami. Potem impas został przełamany i weszły tu sieci KIK, Rossmann czy Aldi.  

Teraz pojawiło się w sieci ogłoszenie – cała galeria znów została wystawiona na sprzedaż. Jak czytamy na stronie propertynews.pl, chodzi o działkę o powierzchni 18 700 metrów kwadratowych, budynek o powierzchni 17 176 metrów kwadratowych a właściciel życzy sobie za całość aż 62 000 000 złotych. Czy znajdzie się kupiec? ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu