Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
21/12/2022 - 09:50

Fakro pomaga ukraińskiej Buczy. Do zniszczonego przez Rosjan miasta dotarł dziś nowy konwój

Wraz z organizacją UN Global Compact Network Poland, UNOPS, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Urzędem Miasta w Buczy Fakro zorganizowało konwój humanitarny z materiałami budowlanymi przeznaczonymi dla zniszczonego przez Rosjan miasta na Ukrainie.

Ruszamy  z pierwszym transportem do Buczy. Zaraz po Buczy będzie Irpień. Bardzo dziękujemy firmie FAKRO za wszelką pomoc.

Dlaczego Fakro pomaga mieszkańcom Buczy? - W ludzkiej świadomości funkcjonują słowa klucze, których dźwięk wywołuje natychmiastowe skojarzenia. Bucza jest jednym z takich słów - odpowiadają przedstawiciele nowosądeckiego giganta.

- Ta podkijowska miejscowość stała się symbolem bestialskich zbrodni wojsk rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej.  Niestety, nie możemy cofnąć czasu. Jedyne, co możemy zrobić, to powoli przyczyniać się do tego, żeby ukraińska rzeczywistość była gotowa na powrót do pokojowej normalności. Dlatego firma Fakro z dużą radością przyjęła możliwość współpracy przy odbudowie Ukrainy. 

- Chcemy pomagać. My już pomagamy Ukrainie właściwie od startu wojny. Z Ukrainą jesteśmy związani przez nasze zakłady produkcyjne i naszą sieć dystrybucji. Ukraina jest dla nas ważnym rynkiem biznesowo, ale mamy tam też po prostu przyjaciół -  mówi Paweł Dziekoński, wiceprezes Grupy FAKRO. - W transporcie, który dziś ruszył, wieziemy membrany oraz bariery parowe. To są elementy uszczelniające dach. Pomagają zachować ciepło i izolują od wilgoci, co jest teraz bardzo ważne. W kolejnych transportach planujemy również wysyłać okna. 

Fakro pomaga ukraińskiej Buczy. Do zniszczonego przez Rosjan miasta dotarł nowy konwój

- Ruszamy  z pierwszym transportem do Buczy. Zaraz po Buczy będzie Irpień. Bardzo dziękujemy firmie FAKRO za wszelką pomoc - dodaje Kamil Wyszkowski, dyrektor wykonawczy UN Global Compact Network Poland. Transport wyruszył z Nowego Sącza 16 grudnia i dziś właśnie bezpiecznie dotarł do miejsca przeznaczenia.

Za zakup materiałów oraz organizację transportu odpowiadają UN GCNP i UNOPS w partnerstwie z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz biznesy partnerskie. W sumie do Buczy dotarły 3 tiry jadące z materiałami z Nowego Sącza. Dostarczone zostały: blachodachówka modułowa, blacha płaska wykończeniowa, dwa rodzaje folii izolacyjnej oraz wełna mineralna. Wszystkie te potrzeby zostały wskazane przez władze Buczy w specjalnie skierowanym do UN GCNP piśmie. Koszt materiałów oraz transportu wyniósł około 400 tysięcy złotych.

Bez wsparcia biznesu oraz firm partnerskich nie udałoby się zrealizować tej inicjatywy. Pomocy w organizacji transportu humanitarnego, dokumentacji oraz sprawach formalnych związanych z odprawą udzielił Polski Czerwony Krzyż. Firma FAKRO przechowała wszystkie materiały w magazynie, zajęła się załadunkiem, dokumentacją przy załadunku, sporządziła dokumenty do odprawy oraz oznakowała auta.

Roman Lyakhovich z firmy Elbud koordynował kontakt ze spedytorem, a firma Blachotrapez udzieliła rabatu na zakup pokryć dachowych. Michał Sutyniec, właściciel Agencji Celnej Gigamper,
zaangażowany wolontaryjnie w działania, doradzał w organizacji transportu i logistyce procesu.

- Cieszę się, że doświadczenie Polskiego Czerwonego Krzyża w przygotowaniu i wysłaniu ponad 600 transportów na Ukrainę okazało się pomocne przy realizacji tego ważnego transportu z pomocą dla zniszczonej Buczy. Siła relacji międzyludzkich oraz możliwości i doświadczenia wszystkich zaangażowanych podmiotów okazały się niezbędne, by stawić czoła ogromnym wyzwaniom, które są i niestety jeszcze będą w Ukrainie - podsumowuje Michał Mikołajczyk, członek zarządu PCK.Dziękujemy za przesłanie błędu