Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
06/03/2016 - 19:55

Chełmiec: Ilu krewnych pracuje w Urzędzie? Urząd Gminy nie wie

Nepotyzm po sądecku – dziś pierwsza część cyklu, w którym bierzemy pod lupę urzędy z terenu Powiatu Nowosądeckiego. Do wszystkich Urzędów Gmin i Urzędów Miast wysyłamy te same pytania odnośnie ilości pracowników, ich pokrewieństwa oraz kosztów utrzymania administracji.

Pytamy nie tylko o sam Urząd, ale również o spółki i zakłady miejskie oraz szkoły podlegające samorządom.

Oto informacje, które otrzymaliśmy od sekretarza gminy w Chełmcu. - Zatrudnienie w Urzędzie Gminy Chełmiec na początek obecnej kadencji – to jest według stanu na dzień 31 grudnia 2014 wynosiło 76 osób, na 31 grudnia 2015 roku 71 osób a według stanu na 31 stycznia 2016 roku 54 etaty. Jeżeli chodzi o zwiększenie zatrudnienia to w ramach Programu „Rodzina 500 +” planuje się zatrudnić 6 dodatkowych osób – informuje sekretarz.

Koszty zatrudnienia pracowników Urzędu Gminy Chełmiec  miesięczne wg stanu na koniec stycznia 2016 roku wynosiły brutto 196 tys. 626 zł a koszty wynagrodzenia netto do wypłaty wnosiły 127 tys. 776 zł.

- Urząd Gminy Chełmiec nie dysponuje danymi o stopniu spokrewnienia pracowników oraz innych dochodach pracowników poza wynagrodzeniem w Urzędzie - tłumaczy Artur Boruta.

ES [email protected]

Fot. ilustracyjne: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI