Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
20/10/2023 - 16:30

Newag ustanowił zawrotny rekord prękości. Torpeda na torach. Zobaczcie ten film! [WIDEO]

Produkowane przez sądecki Newag Impulsy są hitem kolejowego rynku. Czy przebojem staną się też lokomotywy Griffin, które spółka produkuje dla PKP Interciy? Potrafią rozwinąć prędkość do 240 kilometrów na godzinę. Mamy film z pierwszej, próbnej nocnej jazdy.

Dwieście czterdzieści kilometrów na godzinę, taką prędkość potrafi rozwinąć lokomotywa elektryczna Griffin  wyprodukowana przez  Newag dla PKP Intercity.  Ten rekord został pobity w nocy z czwartku na piątek – poinformowała sądecka spółka.

Mknąca jak torpeda lokomotywa to jedna z piętnastu, jakie zamówiła spółka PKP Intercity. Wartość całego kontraktu wynosi 387 mln zł brutto.Wartość całego kontraktu wynosi 387 mln zł brutto.

Czytaj też Wreszcie ruszyła po torach wielka sądecka kolejowa inwestycja za blisko 800 milionów [ZDJĘCIA] 

Jak informuje Newag, dostawy rozpoczną się w przyszłym roku, niezwłoczne po uzyskaniu dokumentów dopuszczających do eksploatacji na terenie Polski. Potem lokomotywy rozpoczną proces homologacji w pozostałych pięciu  krajach,  w Niemczech, Austrii, na Węgrzech, w Czechach i  Słowacji.

 - Nasz dzisiejszy wspólny sukces to tylko jeden z etapów naszej drogi. Jestem przekonany, że nadal będziemy dążyć do osiągania kolejnych rekordów i wyznaczania nowych standardów w branży kolejowej – mówi prezes spółki Zbigniew Konieczek.

Czytaj też Metamorfoza za wielkie miliony. Kolejowa rewolucja na dworcach w Dolinie Popradu [ZDJĘCIA]  

W wygrywaniu przetargów idą jak burza. Niedawno Newag sfinalizował na Pomorzu kontrakt wart blisko 128 milionów złotych, niedawno podpisali kolejny. Dla firmy zajmującej się transportem kolejowym, za 70 milionów wyprodukują cztery lokomotywy Dragon. Niewykluczone, że zamówienie jeszcze się zwiększy, wtedy kontrakt może sięgnąć 365 milionów złotych.Dziękujemy za przesłanie błędu