Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
31/07/2014 - 09:54

Wypoczynek z Fundacją Sądecką. Kolonia w Muszynie

Kolonia o charakterze sportowo-językowym, do tego idealna pogoda i wiele atrakcji w jedynym miejscu. Dzięki Fundacji Sądeckiej 55 dzieci i młodzieży od 9 do 15 lat wypoczywa w Muszynie w ramach akcji „Lato Wiejskich Dzieci”.
W tegorocznej kolonii biorą udział młodzi z gmin Grybów i Dobra koło Limanowej. Do Muszyny – wraz z opiekunami, przyjechali 26 lipca i pozostaną tu przez 13 dni. Uczestnicy codziennie biorą udział w zajęciach z języka angielskiego, ćwicząc umiejętności komunikacyjne poszerzające wiedzę i tworząc prezentacje o krajach anglojęzycznych. Ponad to celem kolonii jest nawiązanie nowych znajomości, kształtowanie komunikacji z rówieśnikami, a także poznawanie piękna przyrody Beskidu Sądeckiego i znaczenia wód mineralnych dla zdrowia człowieka. Poprzez tę aktywności dzieci z terenów wiejskich dostają możliwość spędzenia wolnego czasu z dala od obowiązków domowych. Koloniści korzystają z basenów w Centrum Rekreacji i Sportu „Zapopradzie” w Muszynie. W ramach zajęć sportowych uczą się zdrowej rywalizacji i doskonalą sprawność fizyczną, korzystając z profesjonalnego sprzętu i obiektów sportowych pod nadzorem trenerów.
Oprócz aktywności, sportowej i zajęć edukacyjnych koloniści zwiedzają perełki Ziemi Sądeckiej. Dzięki organizatorom mieli już okazję wyjechać na Jaworzynę Krynicką kolejką gondolową. Przed nimi jeszcze zwiedzanie Piwnicznej, Krynicy Zdroju.
- Jestem bardzo zadowolony z tej kolonii. Pierwszy raz jechałem kolejką gondolową. Było naprawdę super, piękne widoki – mówi 12-letni Paweł.
- Każdy dzień mamy wypełniony różnymi zajęciami. Uwielbiam sport, a tutaj mam okazję pływać, grać w piłkę nożną, uczestniczyć w zajęciach sportowych – dodaje Patryk .
- Codziennie uczestniczymy w zajęciach z języka angielskiego, jesteśmy podzieleni na grupy w zależności od stopnia zaawansowania. Jestem zadowolona, że mogę podczas wakacji korzystać z tego kursu, tym bardziej, że od września rozpoczynam naukę w gimnazjum – mówi Wiktoria.
W ramach wypoczynku uczestnicy biorą także udział w programie profilaktycznym prowadzącym przez specjalistów. Kolonia będzie trwać do 7 sierpnia.

Łukasz Opoka (KB)
Fot. arch. organizatorów


Dziękujemy za przesłanie błędu