Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
08/02/2020 - 04:10

Marek Frączek. Kandydat na Sądeczanina Roku 2019. Twój kandydat?

Swoją przygodę z pożarnictwem zaczynał jeszcze w drużynie młodzieżowej. Od ponad dwudziestu lat jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Stadłach w gminie Podegrodzie. Pełnił wiele funkcji, między innymi był skarbnikiem OSP. Obecnie jest naczelnikiem OSP. Odpowiada za organizację i prowadzenie działań ratowniczych.

Marek Frączek aktywnie i z wielkim poświęceniem uczestniczy w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych. Jest inicjatorem modernizacji i remontów remizy w Stadłach. Potrafi zmobilizować druhów strażaków do prac społecznych. Zdobywa wiele środków finansowych dla realizacji zaplanowanych zadań w OSP. To między innymi dzięki jego staraniom w 2017 roku udało się kupić dla jednostki nowy samochód ratowniczo- gaśniczy

W zarządzie oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu Marek Frączek od kilku kadencji jest sekretarzem oraz przewodniczącym powiatowej komisji ds. młodzieży.

- Od kiedy zaczął szefować komisji, stała się bardzo prężna – podkreśla Paweł Motyka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i prezes Powiatowego Związku OSP. - Zajmuje się organizacją takich imprez jak między innymi halowe Zawody Sportowo – Pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych imienia Antoniego Bieniasa w Brzeznej czy powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Inne imprezy organizowane przez komisję kierowaną przez Marka Frączka to zawody sportowo pożarnicze gminnego i powiatowego szczebla dla drużyn młodzieżowych i drużyn OSP, także Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który nie tylko promuje zasady bezpieczeństwa, ale także piękno Ziemi Sądeckiej. Na liście imprez jest też turniej piłki nożnej na boiskach Orlika w Łącku oraz Jazowsku i turniej tenisa stołowego. We wszystkich spotkaniach bierze udział po kilkuset młodych strażaków zrzeszonych w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych.

Zobacz również materiał filmowy. Obejrzyj: Twój faworyt to Marek Frączek? Kiedy trzeba rzuca wszystko i biegnie na ratunek

- Dzięki organizowanym imprezom kształtuje się kolejne pokolenie strażaków – ratowników OSP mówi Paweł Motyka. Warto dodać, że imprezy te mają jeszcze jeden cel. Integrują strażaków młodzieżowców i odciągają ich od komputerów, tabletów oraz komórek. Swoim zaangażowaniem oraz aktywną postawą Marek Frączek daje doskonały przykład strażakom OSP powiatu nowosądeckiego.

Marek Frączek – SMS o treści SR.2 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu