Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
14/01/2021 - 12:00

Zgłoś książkę w IX edycji konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora

Celem prestiżowego konkursu literackiego o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora jest wyróżnienie najważniejszych dzieł, których tematyka związana jest z regionem Sądecczyzny, jak również docenienie twórczości sądeckich autorów. W tym roku zgłoszenia przyjmujemy do 6 lutego.

Konkurs literacki o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora to prestiżowe wydarzenie budujące tożsamość sądeczan i zachęcające do sięgania po książki o naszej małej ojczyźnie. Organizatorem konkursu jest Społeczno-Kulturalne Towarzystwo ”Sądeczanin”, przy wsparciu portalu oraz miesięcznika ”Sądeczanin”, wydawanego przez Fundację Sądecką już od ponad 13 lat.

W tym roku przypada IX edycja konkursu, którego patronem jest ks. prof. Bolesław Kumor (1925-2002), jeden z najwybitniejszych historyków Kościoła naszych czasów. Serdecznie zapraszamy wydawców, księgarzy, bibliotekarzy, autorów, czytelników, a także osoby reprezentujące instytucje kultury i samorządy lokalne, do przesyłania zgłoszeń konkursowych w dwóch kategoriach:

  • ”Książka o Sądecczyźnie” – w ramach tej kategorii można zgłaszać książki reprezentujące wszystkie gatunki literackie, dzieła naukowe i popularnonaukowe, wydane w 2020 roku, podejmujące tematy związane z Sądecczyzną lub sądeczanami.
  • ”Sądecki autor” – w ramach tej kategorii można zgłaszać autorów, którzy urodzili się lub mieszkają na terenie Nowego Sącza lub powiatu nowosądeckiego. Nagroda przyznawana jest za całokształt twórczości literackiej danego autora.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 lutego 2021 roku. Można nadsyłać je drogą mailową na adres: sekretariat@sadeczanin.info lub pocztą na adres: Społeczno-Kulturalne Towarzystwo ”Sądeczanin”, ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz. Jeden podmiot zgłaszający może w każdej z dwóch kategorii dokonać maksymalnie 3 zgłoszeń.

Oceny zgłoszeń pod kątem zgodności z regulaminem dokona konkursowa kapituła, w której zasiadają szefowie sądeckich placówek kulturalnych, edukacyjnych i związków twórczych, dotychczasowi laureaci konkursu oraz dziennikarze. Podczas posiedzenia w ostatnim tygodniu lutego kapituła zagłosuje, podejmując ostateczną decyzję, kto w tym roku zostanie laureatem konkursu, biorąc pod uwagę również wyniki głosowania internetowego czytelników naszego portalu.

Laureaci konkursu otrzymają statuetkę, nagrodę pieniężną (po 5 tysięcy złotych dla sądeckiego autora oraz książki o Sądecczyźnie), a zwycięzca głosowania internetowego także wyróżnienie czytelników "Sądeczanina". Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek odbędzie się 27 lutego 2021 roku. 

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń!

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy

„Mecenas Czytelnictwa”Dziękujemy za przesłanie błędu