Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
30/01/2024 - 20:00

To nie spóźniony Mikołaj. Kto zagląda dronami do kominów domów

Władze miasta i gminy Muszyna kontynuują sprawdzanie, czym palą mieszańcy w swoich piecach. Wykorzystują przy tym nowoczesne technologie, na niebie uzdrowiska i okolicznych miejscowości pojawiły się drony.

W ramach kontynuacji przez gminę akcji związanej ze sprawdzaniem, czym palą mieszańcy w swoich piecach, na niebie Muszyny i okolicznych miejscowości pojawiły się drony. 

- W związku z aktualnie trwającym sezonem grzewczym na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna odbywają się cykliczne kontrole jakości spalin z domowych palenisk z wykorzystaniem drona. - informuje burmistrz Jan Golba. 

- Jednocześnie pracownicy urzędu miasta przeprowadzają w budynkach kontrolę w zakresie przestrzegania zakazu spalania odpadów w paleniskach domowych.

Prosimy o rygorystyczne przestrzeganie zasad dotyczących niespalania odpadów w paleniskach.

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna w listopadzie 2023 zakończyło realizację programu, mającego na celu obniżenie niskiej emisji dwutlenku węgla na terenie uzdrowiska. Na ten cel pozyskano fundusze zewnętrzne z programu RPO WM. Wymieniono 55 przestarzałych kotłów na nowe gazowe i biomasę.

W części budynków dofinansowano ich termomodernizację, docieplenie ścian, stropodachu, wymianę stolarki okiennej czy drzwiowej. Wartość projektu: 1 978 273 024 zł, w tym dofinansowanie wyniosło 98 proc. (MK), fot. arch. A. Królikowski, UMiGUMuszynaDziękujemy za przesłanie błędu