Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
06/05/2015 - 09:40

Pytanie do kandydatów na prezydenta: Kim jest dla Pana(i) płk Kukliński?

Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie,wystosował list otwarty do kandydatom na prezydenta RP, zawierające ważne ważne dla środowisk patriotycznych pytanie. Poniżej treść listu J. Bukowskiego.

**
Szanowni Państwo kandydaci do urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej!

W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie oraz własnym zwracam się z uprzejmą prośbą o publiczne udzielenie odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań w zakresie Waszego stosunku do imponderabiliów narodowych oraz do sposobu uprawiania polityki historycznej:

Czy w razie wyborczego zwycięstwa zamierza Pan(i) zaliczyć pośmiertnie w poczet kawalerów Orderu Orła Białego oraz awansować do stopnia generała brygady śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego?

Był on niezłomnym żołnierzem niepodległości, który z narażeniem życia własnego oraz rodziny podjął się z patriotycznych pobudek oraz w zgodzie z honorem oficerskim samotnej misji przeciw sowieckiemu imperium zła i w obronie światowego pokoju. Jego bohaterska postawa godna jest najwyższego uznania w postaci spełnienia zawartego w powyższym pytaniu postulatu.

Stosunek do działalności płk. Kuklińskiego jest zarazem syntetyczną oceną tego, czym była PRL. Dlatego warto, aby w ostatnich dniach kampanii wyborczej udzielili Państwo odpowiedzi na powyższe pytanie.

Z poważaniem
dr Jerzy Bukowski

**
Jerzy Bukowski, dr filozofii, autor "Zarysu filozofii spotkania", piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

fot. niezalezna.pl