Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
31/08/2023 - 10:00

To będzie przebój targów Agro w Nawojowej? U nich można się napić do woli

Kiedy przyjeżdżają do Nawojowej, ich stoisko przeżywa prawdziwe oblężenie. Do degustacji soków firmy Antoniego Pawłowskiego ustawia się długa kolejka. W tym roku też pojawią się na targach AGRO. Czy zaskoczą swoich fanów nowymi smakami?

Na targach w Nawojowej pojawią się już po raz  dziesiąty 

- To znakomite miejsce do tego, żeby się promować, zyskać rozpoznawalność i zdobywać nowych klientów - mówiła w rozmowie z "Sądeczaninem" Ilona Pawłowska. 

Jaki jest lokalny rynek soków? Trudny, bo Sądecczyzna to zagłębiem sadownictwa, więc ta branża bardzo dynamicznie się rozwija. Wygrywa ten, kto ma soki o niepowtarzalnym smaku. W tej konkurencji Pawłowscy  należą do ścisłej czołówki. Mają prawdziwe perełki,  na  przykład zioła zalewane sokiem jabłkowym. To między innymi melisa, ale też kwiaty czarnego bzu, rabarbar czy pokrzywa.

Czytaj też I znowu będzie zakupowy szał. Fani ogrodnictwa już szykują się na targi AGRO Nawojowa

Kobiece smakowe eksperymenty

Eksperymenty to domena kobiet w rodzinnym przedsiębiorstwie. Nowe smaki tworzymy razem synową – zdradzała Ilona Pawłowska  

Jak te eksperymenty sprawdzają się na rynku? Co można uznać za prawdziwy hit?  - Naszym wielkim przebojem jest pokrzywa w soku jabłkowym. Teraz rynek zdobywa zalewany sokiem jabłkowym czarny bez.  Produkujemy go od trzech  lat, ale dopiero teraz zaczyna być naprawdę doceniany.

Kiedy Pawłowscy przyjeżdżają do Nawojowej, ich stoisko przeżywa prawdziwe oblężenie. Do degustacji soków ustawia się długa kolejka. Nie inaczej będzie zapewne w tym roku.

Ile  litrów soków wypijają ci, którzy są chętni doi degustacji?-  Nie liczymy – mówią właściciele firmy. Najważniejsze, że po tym, jak spróbują, zostają naszymi wiernymi klientami.

To co jeszcze wyróżnia Pawłowskich, to promowanie regionu. - Nazwa Łososina Dolna pojawia się na naszych produktach. Podkreślamy ze jesteśmy stąd – dodają.

Robienie soków to rodzina tradycja

Przodkowie Antoniego Pawłowskiego od dawna zajmowali się uprawą warzyw i owoców. On także, przejmując rodzinne gospodarstwo podążył tym tropem. Ostatecznie jednak postawił na sadownictwo i zajął się produkcją soków. Jego tłocznia owoców w Żbikowicach weszła przebojem na rynek w 2013 roku i cały czas idzie do przodu.

Najpierw był tylko jeden smak, a potem zaczęło się łączenie jabłka z marchwią i jabłka z burakiem. To były trzy wiodące smaki. Potem na życzenie klientów skomponowano sok  jabłkowo-marchwiowo-buraczany. W kolejnych latach smakowa paleta rozrastała się o owoce sezonowe.

Czytaj też Nie tylko rośliny. Na AGRO w Nawojowej na pniu sprzedają się też tynki i dachówki

Tym sokiem podbili całą Polskę

  Znakiem rozpoznawczym tłoczni w Żbikowicach jest pokrzywa w soku jabłkowym .To właśnie za ten sok w 2015 roku firma Pawłowskiego zgarnęła Grand Prix oraz dwa pierwsze miejsca w finale prestiżowego konkursu Małopolski Smak. Pawłowski może się też pochwalić innymi nagrodami. Jego sok jabłkowo-selerowy i ten z jabłka i pokrzywy podbił podniebienia jurorów piątej i szóstej edycji Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem . Za swoje produkty Tłocznia otrzymała także Puchar Rektora Uniwersytetu Rolniczego i drugiej edycji Małopolskich Targów Żywności. ([email protected]) fot.jm

Miejsce wystawy: Obiekty Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej.

Godziny otwarcia wystawy:02.09.2023 r. (sobota) 9:00 - 18:00
03.09.2023 r. (niedziela) 9:00 -17:00

Oto program tegorocznych  targów

  • Dożynki Powiatu Nowosądeckiego,
  • Wystawa maszyn rolniczych, urządzeń do ogrodu,
  • Wystawy zwierząt: owiec, kóz, drobnego inwentarza i ptaków ozdobnych zwierząt futerkowych, zwierząt akwariowych i innych,
  • Wystawa budownictwa,
  • Kiermasz ogrodniczy,
  • Prezentacja firm przetwórczych, piekarni, mleczarni, pszczelarstwa itp. z możliwością kupienia żywności wytwarzanej na terenach wiejskich,
  • Kiermasz rękodzieła ludowego i rzemiosła, prezentacje zanikających zawodów,
  • Prezentacja ofert agroturystycznych, promocja regionów
  •  Stoiska instytucji zajmujących się rolnictwem, banków, firm ubezpieczeniowych, wydawnictw branżowych,
  • Degustacje regionalnych przysmaków,
  • Występy zespołów folklorystycznych i artystycznych, muzycznych i tanecznych,
  • Rozstrzygnięcie wojewódzkich konkursów rolniczych,
  • Mistrzowski pokaz w strzyżeniu owiec metodą tradycyjną,
  • Pokaz Młodego Hodowcy Owiec, Kóz i Drobnego Inwentarza,
  • Przejażdżki konne,
  • Strefa gastronomiczna,
  • Strefa rekreacyjna dla dzieci






Dziękujemy za przesłanie błędu