Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
28/09/2022 - 18:00

Policyjna akcja przed "Europą". Wiemy, co było w podejrzanej paczce [FILM, ZDJĘCIA]

Przed centrum handlowym „Europa II” dzisiaj przed południem zaroiło się od policjantów. Funkcjonariusze zagrodzili taśmą główne wejście do budynku i zabraniali kierowcom zostawiać samochody na znacznej części parkingu. Jak udało nam się dowiedzieć, w aucie zaparkowanym przed galerią, znajdowała się podejrzana paczka. Policjanci przypuszczali, że w środku może być bomba.

Paczka, w której miała być bomba, tkwiła w bagażniku auta zaparkowanego przed centrum handlowym 'Europa II". Jak się tam znalazła? Ponoć ktoś pozostawił paczkę pod domem małżeństwa z Nowego Sącza. Była zaadresowana do kobiety. Odebrał ją mąż, wrzucił do bagażnika auta i zadzwonił do żony z informacją. Ta, zaskoczona, stwierdziła, że niczego nie zamawiała.

Zobacz też Przyszły na zakupy do sądeckiej galerii i nieźle narozrabiały. Grozi im 5 lat więzienia 

Przy próbie rozpakowania na parkingu przed centrum handlowym, z paczki zaczęły wystawać podejrzanie wyglądające przewody. Ponieważ małżeństwo już wcześniej miało spotykać się z groźbami, natychmiast wezwali policję, z obawy, że w środku może być bomba. 

Policjanci odgrodzili wejście do marketu i wygrodzili spory teren parkingu, na którym kierowcy nie mogli zostawiać swoich samochodów. Pod nowosądecką galerią handlową byli również strażacy i załoga pogotowia ratunkowego. Na miejsce przyjechali także pirotechnicy z Krakowa. 

Po kilku godzinach oczekiwania, paczkę z bagażnika samochodu wyjął robot pirotechniczny. Na parkingu wytrząsnął jej zawartość. Kształt tego, co wypadło z opakowania, nie przypominał wcale tego, co przypominałoby ładunek wybuchowy. Przez długi czas nikt nie zbliżał się do sterty - na pierwszy rzut oka - papierów.

Zobacz też Koszmarny wypadek. Nie żyje strażak, a jego żona jest ciężko ranna [FILM] 

Jak się okazało, w paczce nie było żadnych ładunków wybuchowych. Znajdował się w niej pojemnik z parafiną. Śledczy będą ustalać, dlaczego ktoś pozostawił paczkę z substancją pod domem sądeczan. Osoba, do której była zaadresowana przesyłka podejrzewa, że mógł to zrobić jej były partner. Czy tak rzeczywiście było, to już będą ustalać policjanci. ([email protected] Fot. R. Gajewski)

Z ostatniej chwili: policyjna akcja pod Europą. Mundurowi zagrodzili główne wejście
Przed centrum handlowym „Europa II” zaroiło się od policjantów. Funkcjonariusze zagrodzili taśmą główne wejście do budynku i zabraniają kierowcom parkować na znacznej części parkingu. Jak udało nam się dowiedzieć, w samochodzie zaparkowanym przed galerią znajduje się paczka, w której może być bomba.


Dziękujemy za przesłanie błędu