Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
11/04/2022 - 06:25

Tak WOT łowi ochotników do nowego batalionu w Limanowej [ZDJĘCIA]

Nie tylko konkretyzuje się budowa koszar dla terytorialsów w Limanowej, ale na całego rozkręca się też formowanie nowego batalionu piechoty lekkiej, który ma stacjonować w Beskidzie Wyspowym. Ochotników nie brakuje, ale wojsko ciągle łowi chętnych do założenia munduru. Na limanowskim rynku promowała się Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Po wybuchu wojny na Ukrainie wzrosło zainteresowanie służbą w szeregach pododdziałów 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Rekruterzy przyznają, że telefony dzwonią praktycznie o każdej porze dnia i nocy – czytamy na oficjalnej stronie terytorialsów.

Na całego rozkręca się też formowanie nowego batalionu piechoty lekkiej, który ma stacjonować w Beskidzie Wyspowym. - Odnotowujemy siedmiokrotnie większe zainteresowanie ze strony ochotników - informował rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnych pułkownik Marek Pietrzak.

Ochotników nie brakuje, ale wojsko ciągle łowi chętnych do założenia munduru. Na limanowskim rynku w weekend promowała się Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Mieszkańcy miasta i regionu mieli możliwość  zapoznania się z różnymi formami służby wojskowej i uzyskania szczegółowych informacji dotyczących tworzonego batalionu. Otrzymali też publikacje i ulotki. Była też okazja do rozmowy z żołnierzami i poznania tajników wojskowej broni.

Limanowski  batalion  będzie liczyć blisko sześciuset  żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i pięćdziesięciu  żołnierzy zawodowych.

Czytaj też „Zmuszę cię do kopania grobu”. Kto grozi śmiercią sądeckiej posłance?

Przygotowania do budowy koszar idą pełną parą. Już udało się sfinalizować przetarg na opracowanie dokumentacji przedsięwzięcia, co ma kosztować 750 tysięcy złotych.

Spółka, która przetarg wygrała złoży wniosek o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę.  Wykona też projekt techniczny, jak również opracuje specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiaru robót i kosztorysów inwestorskich.  To wszystko zrealizuje w ciągu pięciu miesięcy. Pozwolenie na budowę ma uzyskać w terminie nieco ponad dwóch miesięcy. 

Czytaj też Chcą budować nowy superhit dla turystów w naszych Beskidach [WIZUALIZACJA]  

Zanim zacznie się budowa koszar dla formowanego w Limanowej batalionu piechoty lekkiej,  forpoczta terytorialsów wprowadzi się do zajmowanego kiedyś przez miejski ogólniak skrzydła Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ulicy Reymonta. Wojsko ma wynajmować od miasta budynek przez dwa lata.([email protected]) fot. UM LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu