Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
14/12/2017 - 18:05

Mój Region Moja Duma: Obudził się prawdziwy głód wiedzy [WIDEO]

Dziś młodzież z naszego regionu uczestniczyła w pierwszym, pisemnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Mój Region Moja Duma" organizowanego przez SKT Sądeczanin. Do wstęp do etapu rejonowego, który odbędzie się za kilka miesięcy.

Zobacz też: Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma. To już piąta edycja konkursu!

- Głównym tematem konkursu jest oczywiście nasz region, czyli Sądecczyzna i głównym celem tego konkursu jest poszerzenie wiedzy na temat historii i kultury regionu. Dla mnie osobiście ten konkurs oznacza również pogłębienie ciekawości poznawczej i tak naprawdę rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji, takiego głodu wiedzy, smaku wiedzy. Sama uczę historii i wiem, że dla wielu osób historia to są daty. Tylko suche daty. Ale tak naprawdę nic bardziej mylnego, bo historia i branie udziału w takich konkursach, to głownie poszukiwanie właśnie i historia ludzi, które są bardzo różne: ciekawe, niebezpieczne, interesujące, intrygujące. I tym jest głownie historia – mówi współorganizatorka konkursu Aneta Grabowska ucząca na co dzień w I LO im. Ja. Długosza w Nowym Sączu, gdzie dziś uczestnicy poddali swą wiedzę rywalizacji i ocenie.

- Konkurs historyczny, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Sądeczanin a współorganizatorem moja szkoła, czyli I Liceum w Nowym Sączu a honorowym patronem Kuratorium Oświaty w Krakowie za główny cel stawia sobie propagowanie naszego regionu – podkreśla Aneta Grabowska.

W piątej edycji uczestniczy: 519 osób. 71 uczniów szkół średnich, studentów i osób dorosłych oraz 448 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.Ci z młodych sądeczan, którzy zakwalifikują się do etapu regionalnego będą musieli zdać testy, ale również zaprezentować wyniki swoich samodzielnych badań na wybrany temat związany z historią naszego regionu.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu