Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
08/02/2020 - 03:45

Stanisław Malinowski. Możesz sprawić, by został Sądeczaninem Roku 2019

Doktora Stanisława Malinowskiego przede wszystkim należy kojarzyć z trwającą ponad trzydzieści lat ordynaturą na oddziale internistyczno-kardiologicznym w Szpitalu im. Jana Śniadeckiego w Nowym Sączu. To znakomity profesjonalista oraz sprawny gospodarz.

Doktor Stanisław Malinowski jest uczniem prof. Kornela Gibińskiego, założyciela prestiżowego Instytutu Chorób Wewnętrznych. To właśnie solidne wykształcenie, połączone z pasją lekarza – praktyka stanowiło istotny wkład w naukę i kulturę Nowego Sącza, do którego przybył w 1983 roku.

Dzięki jego zdolnościom organizacyjnym oraz interpersonalnym sądecki szpital mógł liczyć na dodatkowe zaopatrzenie pochodzące z zagranicznej pomocy w pierwszych latach transformacji gospodarczej. Te same umiejętności pozwoliły na dalsze wspieranie rozwoju diagnostyki medycznej placówki poprzez pozyskiwanie inwestorów i powołanie Fundacji Medycznej Mal-Med, która działa do dziś. Propaguje zdrowy styl życia i zaopatruje sądeckie placówki zdrowotne w sprzęt medyczny.

Doktor Malinowski jest bardzo aktywnym popularyzatorem najnowocześniejszych osiągnięć myśli medycznej wśród sądeczan. Od wielu lat angażuje się w cykle wykładów promujących zdrowy tryb życia oraz upowszechniających szeroko rozumianą prewencję chorób układu krwionośnego oraz chorób wewnętrznych. Znajduje to także wyraz w organizowaniu, wspieraniu i uczestnictwie w charytatywnych wydarzeniach, takich jak na przykład „białe niedziele”,  które dają możliwość darmowej diagnostyki oraz edukacji medycznej.

Ta forma działalności związana jest także z jego pracą wykładowcy w sądeckiej PWSZ oraz na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Stanisław Malinowski od wielu lat jest ambasadorem Nowego Sącza w Polsce i na świecie. Dzięki udziałowi w światowych badaniach diagnostycznych nazwa „Nowy Sacz” (pisana bez polskich liter) została wypisana złotymi literami w księdze partnerów najbardziej prestiżowej American Heart Association, zaś samo miasto zyskało opinię ważnego ośrodka diagnostycznego na wielu krajowych konferencjach medycznych, w których dr Malinowski od wielu lat bierze czynny udział.

Ukoronowaniem jego kariery było przyznanie mu w 2018 roku medalu „Gloria Medicinae”, będącego najwyższym odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, którym honoruje się tylko dziesięciu lekarzy rocznie. Na samym medalu umieszczony jest napis oznaczający motyw jego wręczenia „za ofiarną służbę ludziom, za najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego, za sumienne i godne wykonywanie sztuki leczenia, za podtrzymywanie honoru i szlachetnych tradycji stanu lekarskiego, za tworzenie nieprzemijających wartości dla dobra Polskiego Towarzystwa Lekarskiego”.

Obejrzyj również materiał filmowy: Dla Sącza zrezygnował z naukowej kariery. Zagłosuj na Stanisława Malinowskiego

Co ciekawe, dr Malinowski jest nie tylko jedynym sądeczaninem, lecz także jedynym bez profesorskiego tytułu, któremu wręczona została ta nagroda. Znalazł się wśród takich sław jak prof. Zbigniew Religa, czy prof. Andrzej Szczeklik.

Stanisław Malinowski – SMS o treści SR.7 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2019.Dziękujemy za przesłanie błędu