Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
31/03/2017 - 19:50

Sądeckie Młode Talenty: Finaliści nie zawiedli. Królowała klasyka [ZDJĘCIA]

Za nami IV Sądeckie Młode Talenty. Podczas finału publiczność zobaczyła 29 występów, których wykonawców wcześniej wyłoniły trzydniowe eliminacje. Podczas Gali Sądecki Diament królowała muzyka klasyczna, w tym śpiew operowy.

W Jury zasiedli: Marcin Królikiewicz (przewodniczący), Katarzyna Citak, Wacław „Kordian” Cieślik (wykonał dla publiczności swoja hitową „Dziewczynę z gór)”  i Piotr Krzywdziński. Mieli oni okazję wraz z publicznością i internautami (koncert transmitowany był na żywo przez SądeczaninTV) wysłuchać stojących na bardzo wysokim poziomie występów.

– To zdolni, młodzi charyzmatyczni ludzie, którzy niewątpliwie podbili nasze serca – mówi Kinga Kurowska, ubiegłoroczna laureatka Sądeckich Młodych Talentów, która była jurorką w eliminacjach, a w auli PWSZ poprowadziła finałowe przesłuchania.

Zobacz: Sądecki Diament: Ta młodzież o historii Sądecczyzny wie niemal wszystko

– Cieszę się, że możemy się spotkać z tak ogromną rzeszą ludzi, którzy wierzą w siebie, a swoje życie chcą układać według swoich marzeń i są dla nich w stanie zrobić wiele. Sądecczyzna jest pełna takich ludzi. To dla nas niebywałe wyróżnienie, że możemy jako fundacja i stowarzyszenie przygotować taką wyjątkową jak dziś uroczystość – mówi Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Stowarzyszenia „Sądeczanin”.

Jury nie miało łatwego zadnia. Pomóc im miało głosowanie SMS. Na 39 wykonawców oddano łącznie 1781 smsów, zaś z wynikiem 302 głosów zwyciężył Jakub Kuczaj, skrzypek który wykonał utwór z filmu „Piraci z Karaibów”- Georga Piskorskiego. Główne nagrody stypendia artystyczne w wysokości 1500 zł przyznano w czterech kategoriach wiekowych: Szkoły podstawowe, Gimnazja, Szkoły ponadgimnazjalne oraz Studenci.

Czytaj: Filip Oleksy, Paweł Gawrol i ich zwycięski robot - Nowy Sącz Nowe Technologie

Kolejno triumfowali: Franciszek Budz („Nella Fantasia”- Il Dno), Sforzato 2015  („Happy Birthday” – C. Dieter Ludwig), Or_Kiestra czyli Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy („Kochać odważnie” – sł. i mel. Karolina Pietrzak, muz. Jonathan Hojdys, aranżacja i muzyka Justyna Zawiślan) oraz Jagoda Barciszewska (Aria rusałki „Mesicku Na Nebi Hlubokem” – A. Dvořáka).

Co po swoich występach powiedzieli laureaci? Czytajcie jutro na naszym portalu!

(JB), fot. JB

Partnerem wydarzenia była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu