Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
12/02/2021 - 22:00

Faworki i pączki dla medyków i seniorów. Kolejna akcja uczniów ZSP w Krynicy

Z okazji tłustego czwartku uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju przekazali słodkości medykom oraz seniorom. To nie pierwsza w ostatnich miesiącach akcja młodych ludzi.

     

Pączkowo i faworkowo było w tłusty czwartek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy, gdzie wspólnie z Szkolnym Kołem Caritas odbyło się wielkie pakowanie słodkości. Uczniowie przekazali te smakołyki seniorom oraz medykom z krynickiego szpitala, w podziękowaniu za pomoc niesioną każdego dnia chorym. 

Nie była to pierwsza akcja młodzieży i Szkolnego Koła Caritas, działającego od wrześnie 2020 roku przy Zespole Szkół Ponadpodstwowych im. Jana Pawła II. 

W okresie świąt Bożego Narodzenia młodzi ludzie organizowali zbiórkę pluszaków dla dzieci z domów dziecka, a także licytację stroików i ozdób świątecznych, które wykonali uczniowie. Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na projekt budowy Grobu i Pomnika Dziecka Utraconego na krynickim cmentarzu. (MK) fot. ZSP im. Jana Pawła II Krynica-Zdrój. Dziękujemy za przesłanie błędu