Czwartek, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
28/03/2014 - 22:08

Siatkówka. Ćwierćfinały Mistrzostw Polski kadetów. Sądeczanie ograli Asseco

W Pierwszym dniu turnieju rywalizację rozpoczęli sądeczanie, zespół SKPS Dunajec Nowy Sącz. Po zaciętej walce gospodarze wygrali.Zmaganiom młodzieży przygląda się m.in Ireneusz Mazur.

SKSP Dunajec-MPW Nowy Sącz – AKS V LO Rzeszów 3-1 (25-18, 23-25, 25-22, 26-24)
SKPS Dunajec-MPW: Kogut, Cichy, Gawron, K. Wasilewski, Wańczyk, Ciuła, Macheta – libero, Dylowicz, Wolak, Fryziewicz.
AKS V LO: Burnatowski, Pyrsak, Huber, Golesz, Marszałek, Mróz, Drążek – libero, Starzec, Kłek, Bartman.
Zespół z Rzeszowa należy do faworytów turnieju w Nowym Sączu, a pierwsze spotkanie i to od razu z gospodarzami zawsze jest trudne. Sądeczanie, którzy też są wymieniani jako ci, którzy mają szanse na awans, chcieli wygrać. Już pierwsze set pokazał, że są dobrze przygotowani i zmotywowani. Dość łatwo wygrali pierwszego seta, co mocno zaskoczyło rywal. W drugiej części meczu przez długi czas nieznacznie prowadzili gospodarze. Kiedy na tablicy wyświetlił się wynik 22-19 dla SKPS Dunajec-MPW wydawało się, że jest po sprawie. Tymczasem rzeszowianie wykorzystali zbytnią pewność siebie sądeczan i wygrali. Kolejne dwa sety padły łupem zespołu z Nowego Sącza, ale po bardzo zaciętej walce. Dobry początek został zrobiony, aby tak do ostatniego meczu w niedzielę.