Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
przewiń w dół
matura 2016
Ponad 280 tys. maturzystów ma już za sobą egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Z jakim wynikiem? Dowiedzą się 5 lipca. Nowosądeccy uczniowie wychodzili ze szkół raczej z zadowoleniem. – Wszyscy wybraliśmy pierwszy temat, rozprawkę. Czytanie ze zrozumieniem było dość łatwe, dotyczyło zmian języka w internecie oraz sensu życia człowieka – mówi Beata Zielińska z V LO w Nowym Sączu.
04/05/2016 - 14:50
2 0
Msza za Ojczyznę, uroczystości pod pomnikami, festyny, koncerty i wspólne śpiewnie to jedne z wielu sposobów uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie w Nowym Sączu po nabożeństwie w bazylice św. Małgorzaty, w trakcie którego homilię wygłosił ks. dr hab. Michał Drożdż, udano się pod pomnik Stanisława Małachowskiego, gdzie złożono wiązanki kwiatów.
03/05/2016 - 14:35
3 6
witacz Krynica
Krynica-Zdrój ma swoje logo autorstwa Alicji Wańczyk. Na konkurs, jaki ogłosił tamtejszy urząd miejski, wpłynęło 114 prac z całej Polski, a także z Niemiec i Holandii. Zadaniem logo jest „symbolizować otwartość, gościnność i serdeczność oraz umacniać wizerunek turystyczno-sportowy gminy i akcentować wysoki poziom kulturalny miasta”. – Jestem bardzo zadowolony z projektu, ale jego ocenę pozostawiam innym. Cieszę się, że wreszcie mamy identyfikator miasta – mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdroju.
26/04/2016 - 07:35
-4 3
table-wiadomosci