Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 sierpnia. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
przewiń w dół
Dobra książka na wakacje (6). Sądeczanin poleca "Wolni od niemocy"
Punktem wyjścia rozważań Ojca Augustyna Pelanowskiego w książce Wolni od niemocy jest fragment Ewangelii wg św. Łukasza: „Nauczał raz w szabat w jednej z synagog. A była tam kobieta, która od osiemnastu lat miała ducha niemocy: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować . Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: <<Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy>>. Włożył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga”. Jakie są przyczyny „pochylenia” człowieka? W jaki sposób oswoić i zrozumieć przykre doświadczenia „pochylające” człowieka? Jak pokonać „pochylenie” i stanąć prosto w życiu? Zachęcamy do szukania odpowiedzi w lekturze "Wolni od niemocy".
19/08/2017
Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (18-20 sierpnia)
51. Festiwal im. Jana Kiepury, Starosądecki Jarmark Rzemiosła, Przegląd Orkiestr Dętych OSP, a może Sądeckie Klasyki Nocą? Takie między innymi atrakcje czekają na sądeczan w ten weekend.
18/08/2017
Zmarł Stanisław Południak. Dziś pogrzeb na cmentarzu w Nawojowej
W kaplicy przy cmentarzu w Nawojowej o godzinie 14.30 odbyła się dziś ceremonia pogrzebowa Stanisława Południaka, samorządowca, byłego radnego i wicewójta gminy, człowieka oddanego jej mieszkańcom.
18/08/2017
table-kultura

Galerie Zdjęć

Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2017